W Głuszycy powstanie skate park

W Głuszycy powstanie skate park. Amatorzy sportów ekstremalnych będą mieli swoje miejsce w samym centrum miasta. 

Budowa skate parku ma być częścią przebudowy Parku Jordanowskiego gdzie powstanie również plac zabaw dla najmłodszych. 
 
- Już mamy decyzję odnośnie budowy placu zabaw. Otrzymaliśmy środki rządowe na ten cel. Złożyliśmy do Lokalnej Grupy Działania Partnerstwo Sowiogórskie aplikację na środki na budowę skateparku. Myślę, że to wszystko rozstrzygnie się w tym miesiącu, tak byśmy ruszyli jeszcze na wakacje z modernizacją centralnego miejsca w Głuszycy, a więc Parku Jordanowskiego, aby był on przystosowany z jednej strony dla najmłodszych Głuszyczan, a z drugiej dla młodych ludzi, którzy bądź to na deskorolkach, bądź rolkach, hulajnogach okupują teren supermarketu. - mówi burmistrz Głuszycy, Roman Głód. 
 
Najważniejsze w budowie tego typu obiektów jest dostosowanie go do potrzeb samych użytkowników. Przeprowadzono konsultacje z samymi zainteresowanymi. 
 
- Przed projektem odbyły się już takie spotkania z młodymi ludźmi i projektantem, zresztą projektant też jest osobą czynną w uprawianiu tego rodzaju sportu. Młodzi ludzie wyartykułowali swoje potrzeby, porozumieliśmy się co do lokalizacji . Jednym z głównych powodów tej lokalizacji jest sugestia młodych ludzi, że nie chcą być wyrzuceni na peryferie miasta, tylko chcieli, aby wzorem dużych miast skatepark był w centrum. - mówi burmistrz Głuszycy, Roman Głód.
 
Budowa może rozpocząć się jeszcze w te wakacje. 
 
pm
foto: archiwum
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno