Menu

Złoty Pociąg: prace ruszą pod koniec roku

Poszukiwacz Złotego Pociągu, Piotr Koper nie poddaje się. Pod koniec roku ruszy kolejny etap prac na 65 kilometrze trasy kolejowej Wrocław-Wałbrzych. Czy tym razem uda się odnaleźć legendarny Złoty Pociąg?

Złoty Pociąg: prace ruszą pod koniec roku
W październiku ubiegłego roku, podsumowano ostatni etap prac prowadzonych na 65 kilometrze.  Na początku przebadano teren pod względem geofizycznym. Następnie poddano wyniki analizie i wykonano dodatkowe badania. Trzecim etapem było wytypowanie miejsc najbardziej obiecujących, które zostały dokładnie przeanalizowane. Pomiary wykonane metodą grawimetryczną wykazały istnienie anomalii na głębokości do 15 metrów. 
 
Jak tłumaczył wówczas Piotr Koper, pomiary wykonane metodą grawimetryczną wskazują miejsca rokujące, które należy sprawdzić poprzez wykonanie otworów badawczych. 
 
Piotr Koper chce kontynuować badania, prawdopodobnie prace będą prowadzone pod koniec roku. Potrzebne jest jednak uzyskanie niezbędnych zgód, a także zgromadzenie funduszy.
 
- Prace ruszą pod koniec roku, wcześniej się nie wyrobię. Zostały wykonane badania i trzeba będzie ich wyniki zweryfikować odwiertami. Na miejscu nie będzie już liści, co ułatwi prowadzenie prac. Skończy się też okres lęgowy ptaków - tłumaczy poszukiwacz Piotr Koper.
 
 
Prace będą prowadzone przez Fundację Złoty Pociąg.
 
- Zniknęła strona internetowa firmy XYZ, bo firma już nie istnieje. Będę prowadził prace jako Fundacja Złoty Pociąg – wyjaśnia Piotr Koper.
 
Wszystkim wierzącym w powodzenie akcji poszukiwawczej pozostaje trzymać kciuki za pozytywny efekt planowanych prac. 
 

W.Blicharz

foto:walbrzych24.com

 

 

 

Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

65km  |   Złoty Pociąg  |   Wałbrzych  |   Koper  |  

Chcecie kupić GDK ? Jest na sprzedaż

Poranek z promilami

Wałbrzych — miasto bez dworca autobusowego

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij