Na Trójgarbie powstanie wieża

Na masywie Trójgarbu powstanie wieża widokowa, wstępny kosztorys budowy to prawie 2 mln zł. Projekt jest efektem współpracy trzech gmin Czarnego-Boru, Szczawna-Zdroju i Starych Bogaczowic.  W Szczawnie-Zdroju podpisano umowę z wykonawcą. 

Pieniądze na budowę pochodzą z Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Aglomeracji Wałbrzyskiej. 
 
- To też dowód działania Aglomeracji Wałbrzyskiej, że można osiągnąć cele dla dobra wszystkich gmin w tym regionie, w regionie Sudetów, gdzie chcemy rozwijać nasze miejscowości, nawet by dogonić tę północną część Dolnego Śląska. Być bardziej przyjaznym dla gości, dla mieszkańców. - mówi burmistrz Szczawna-Zdroju, Marek Fedoruk.
 
 
Wieża jest tylko częścią inwestycji, projekt zakłada instalację tablic informacyjnych, budowę wiat przystankowych i elementów małej architektury. 
 
- Konkretny projekt zakłada ochronę i udostępnienie walorów przyrodniczych masywu Trójgarbu i Chełmca. Takim głównym punktem inwestycji, który napędzał by nam turystykę, jest budowa wieży. Po przetargu, wartość budowy tej wieży to jest 1 mln 700 000 zł. Jest to wieża blisko 30 metrowa o trzech platformach. Wszystko w symbolice trójkąta, w nawiązaniu do trzech gmin.  - mówi wójt Czarnego Boru, Adam Górecki.
 
- Projekt, który realizujemy na masywie Trójgarbu jest dla naszej miejscowości, jak również dla całego regionu ważnym projektem turystycznym. Wydaje mi się, że ta wieża,  która powstanie i cała infrastruktura, która powstanie wokół będzie ogromnym magnesem, dla mieszkańców naszej gminy jak również powiatu. - mówi wójt Starych- Bogaczowic, Mirosław Lech.
 
Wstępny termin zakończenia prac to październik bieżącego roku. 
 
pm
foto: WTV
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno