Menu

Spotkanie po latach

Jedno zdjęcie wystarczyło by doszło do spotkania po latach. Abraham Ravett, urodzony w Wałbrzychu, a wychowany w Izraelu filmowiec po 65 latach odnalazł swoją niemiecką opiekunkę Ilsę. 

Spotkanie po latach
W multimedialnej filii bibliotecznej Biblioteki Pod Atlantami reżyser zaprezentował swój film „Ręka w rękę z Ilsą”, który opowiada o poszukiwaniach, trudnej historii mieszkańców powojennego Wałbrzycha i tęsknocie.   
 
- Mam zdjęcie mojej rodziny, które posiadali moi rodzice. Zawsze noszę przy sobie to zdjęcie. 3 lata temu postanowiłem odnaleźć Ilsę. Miałem tylko to zdjęcie i jej imię. Szanse odnalezienia jej były dosyć marne, wiedziałem to, ale istniała możliwość. Mojej partnerki matka żyła w Opolu i zmarła. Przyjechaliśmy do Polski, by przenieść rzeczy z mieszkania. Dlatego zacząłem filmować, zaczęło się od filmowania krajobrazów Opola, filmowania klasy pracującej. - mówi reżyser, Abraham Ravett. 
 
 
Reżyser na co dzień jest pedagogiem i mieszka w Stanach Zjednoczonych. Powrót do Wałbrzycha, był dla niego powrotem do dzieciństwa. 
 
- W 2015 przyjechaliśmy do Wałbrzycha, gdzie się urodziłem i znałem mój adres. Szukaliśmy w moim sąsiedztwie. W tym czasie Magdalena Piekarska z Gazety Wyborczej, realizowała projekt. Przyjechała do nas na jeden dzień, by zobaczyć jak nam idzie i z kim rozmawiamy. Napisała duży artykuł, który opowiada o mojej historii, moim projekcie. - mówi reżyser, Abraham Ravett. 
 
 
W produkcję filmu zaangażowało się kilka osób, napisano też kilka artykułów. Ostatecznie reżyser spotkał swoją opiekunkę, dzięki wałbrzyskiemu lekarzowi, który przesłał zdjęcie Ilsy i Abrahama Ravetta swojemu znajomemu, pracującemu dla niemieckiej gazety, skierowanej do byłych mieszkańców Wałbrzycha. Ilsa obecnie ma 82 lata i mieszka w północnej Westfalii. 
 
- Ilsa cudem zobaczyła biuletyn, gdzie było moje nazwisko i kontakt. Jej wnuczka skontaktowała się ze mną i dwa tygodnie później byłem w Niemczech i spotkaliśmy się. Byłem absolutnie pewny, że zostanie odnaleziona. To było niesamowite - mówi reżyser, Abraham Ravett. 
 
pm
foto: fb Abraham Ravett
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij