Menu

Skwer im. Inżyniera Tynowskiego w Świebodzicach

Decyzją świebodzickich radnych nadano skwerowi przy ul. Krasickiego imię inżyniera Stanisława Tynowskiego, pierwszego dyrektora fabryki Mera-Refa. 
 
Skwer im. Inżyniera Tynowskiego w Świebodzicach
 
Z inicjatywą nadania imienia zwrócili się do władz lokalnych zarząd i pracownicy spółki, który wystąpili o wskazanie miejsca, by uhonorować zasłużonego dyrektora zakładu, mgr inż. Stanisława Tynowskiego.
 
Pomysł spotkał się z pełną aprobatą zarówno burmistrza Bogdana Kożuchowicza jak i radnych, którzy jednogłośnie przyjęli uchwałę. Wyznaczono obszar przy ul. Biskupa Ignacego Krasickiego, który będzie nosił nazwę skwer magistra inżyniera Stanisława Tynowskiego.  
 
- To doskonały pomysł, by uhonorować w ten sposób osobę zasłużoną dla naszego miasta – podkreślał burmistrz Bogdan Kożuchowicz.
 
opr.wb
 
 
foto:użyczone
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
 
 

Komentarze

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Świebodzice  |   skwer  |   imię  |   radni  |   Tynowski  |  

Świebo Hip-Hop Fest ''Posse Cut'' - 15 raperów w jednym utworze

Skwer im. Alfonsa Szyperskiego na Piaskowej Górze

Serwis i sklep narciarski w Świebodzicach

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij