Będą pieniądze na wymianę pieców

Od 2017 roku w Jedlinie-Zdroju prowadzony jest program wymiany pieców węglowych na gazowe, elektryczne, olejowe i pompy ciepła. Teraz, dzięki umowie i dotacji z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu mamy pewność, że projekt będzie kontynuowany.

W 2017 roku Rada Miasta Jedlina-Zdrój jednogłośnie podjęła uchwałę w sprawie udzielania dotacji osobom, które zdecydują się na wymianę ogrzewania z węglowego na ekologiczne: gazowe, elektryczne, olejowe i pompy ciepła. Jest to jednorazowa dotacja w wysokości 50 procent wartości poniesionych kosztów, ale nie więcej niż 7 tys. zł. Dofinansowanie obejmuje zakup i montaż ekologicznych urządzeń grzewczych wraz z niezbędną armaturą, przy jednoczesnej, trwałej likwidacji ogrzewania węglowego. Dotacja obejmuje właścicieli nieruchomości znajdujących się na terenie miasta Jedlina-Zdrój, a także przedsiębiorców, których miejsce prowadzenia działalności gospodarczej mieści się w budynkach wspólnot mieszkaniowych.

Pierwszym projektem, realizowanym na podstawie Umowy dotacji z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu, rozpoczętym w 2017 roku objętych zostało 75 nieruchomości. Do chwili obecnej zrealizowane i rozliczone zostały 33 nieruchomości. W 2018 roku złożony został wniosek o dotację na drugi Etap programu, którym objętych zostało 48 nieruchomości.

 

Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com

Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
 
pz/inf.prasowa
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno