Alkohol kupisz, ale nie wszędzie

Zmiany w przepisach o sprzedaży alkoholu w Wałbrzychu. Co się zmieni?

 
Wałbrzyscy radni podjęli uchwałę w sprawie zmian w przepisach o sprzedaży alkoholu w Wałbrzychu. Najważniejsze z nich to zmniejszenie limitu zezwoleń na sprzedaż alkoholu z 1500 do 1350. Z kolei zezwoleń na sprzedaż alkoholu przeznaczonego do spożycia w miejscu sprzedaży, może być maksymalnie 300. 
 
- W każdym mieście w Polsce tworzy się na nowo regulamin dotyczący dostępności do punktów sprzedaży alkoholu. W bardzo wielu miastach ta dyskusja przybiera emocjonalny charakter. Udało nam się w wyniku wielomiesięcznej dyskusji w różnych środowiskach, a potem na posiedzeniach komisji, wypracować kompromisowe zapisy, które nie tylko, nie spowodują rozpowszechnienia tych punktów, ale wręcz doprowadzą do ich zmniejszenia - wyjaśnia prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej.
 
Najważniejszą zmianą wydaje się odległość, która musi być zachowana od punktu sprzedaży alkoholu, do wejścia do tzw. miejsca chronionego - 20 metrów. Co to za miejsca? Przedszkola, szkoły, placówki opiekuńczo-wychowawcze, szpitale, zakłady opieki zdrowotnej oraz obiekty kultu religijnego wszystkich wyznań. 
 
Jak podkreślił jednak prezydent Wałbrzycha, radni oraz on sam, są otwarci na dyskusję nad zapisami uchwały, możliwe więc, że pojawią się korekty.
 
-Jeśli okaże się, że któreś rozwiązania się w praktyce nie sprawdzają. To ja i radni, którzy to deklarowali, jesteśmy gotowi do podjęcia inicjatywy, aby to skorygować, naprawić i uczynić jeszcze lepszymi - tłumaczy prezydent Wałbrzycha.
 
Radni nie zdecydowali o ustanowieniu strefy wolnej od zakazu spożywania alkoholu. 
 

W.Blicharz

foto:pixabay.com

 

 

 

Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno