Menu

Piąta edycja Brave Kids w Wałbrzychu

Uczestnicy tegorocznej edycji Brave Kids są już w Wałbrzychu. W najbliższą sobotę 30 czerwca zaplanowano kolorową paradę z pokazami artystycznymi, która odbędzie się na wałbrzyskim Podzamczu przy parafii Św. Piotra i Pawła. Start o godzinie 16.00.

Piąta edycja Brave Kids w Wałbrzychu

 

To już piąta edycja Brave Kids w Wałbrzychu. W tym roku przyjechało do nas około 30 gości. Wśród nich jest grupa z Hong Kongu, a w niej dzieci pochodzenia chińskiego i pakistańskiego. Jest też grupa dzieci z Buriacji i z Maroka, która odwiedza Wałbrzych już po raz trzeci. Zaproszono także gościa z Indii. To artysta, który kilka lat temu był w Wałbrzychu jako mały chłopiec, a teraz odwiedził nasze miasto już jako dorosły artysta. 
 
 
Dla niektórych dzieci uczestniczących w projekcie to największa przygoda w życiu, niektórzy młodzi artyści pochodzą z domów dziecka, biednych środowisk czy regionów objętych konfliktami. Podczas pobytu w Polsce przebywają oni u rodzin goszczących. Osoby które zdecydowały się wziąć młodych artystów pod swój dach twierdzą, że to wielka przygoda.
 
- W tym roku goszczę dwie osoby dorosłe, nauczyciela języka chińskiego i fotografa pochodzącego z Pakistanu. Jest to olbrzymie przeżycie dla całej rodziny, spotkanie z inną kulturą, nowymi ludźmi oraz olbrzymia atrakcja dla dzieci – mówi pani Katarzyna.
 
 
- Po raz pierwszy zdecydowaliśmy się z żoną wziąć udział w projekcie. Jest u nas dziewczynka z Maroka, to duże przeżycia dla rodziny. Nowe obyczaje, nowy wygląd dnia. Trzeba tego doświadczyć, nie da się o tym opowiedzieć, jeśli ktoś tego nie przeżył. To tak, jakbym miał opowiedzieć o meczu z perspektywy Roberta Lewandowskiego – mówi pan Bartosz.
 
 
W występach dzieci uczestniczących w Brave Kids, towarzyszą im grupy lokalne z Zespołu Pieśni i Tańca „Wałbrzych” i Szkoły Tańca Cordex. 

 

W.Blicharz

foto:P.Tokarski

 

 

 

 

Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Brave Kids  |   Wałbrzych  |   projekt  |   dzieci  |   taniec  |   zabawa  |   parada  |  

Koszykówka: dziś mecz Górnika z Polonią

Ostatnie prace na obwodnicy

Na Białym Kamieniu rozdano 300 mikołajkowych paczek. Mikołaj był...

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij