Piąta edycja Brave Kids w Wałbrzychu

Uczestnicy tegorocznej edycji Brave Kids są już w Wałbrzychu. W najbliższą sobotę 30 czerwca zaplanowano kolorową paradę z pokazami artystycznymi, która odbędzie się na wałbrzyskim Podzamczu przy parafii Św. Piotra i Pawła. Start o godzinie 16.00.

 

To już piąta edycja Brave Kids w Wałbrzychu. W tym roku przyjechało do nas około 30 gości. Wśród nich jest grupa z Hong Kongu, a w niej dzieci pochodzenia chińskiego i pakistańskiego. Jest też grupa dzieci z Buriacji i z Maroka, która odwiedza Wałbrzych już po raz trzeci. Zaproszono także gościa z Indii. To artysta, który kilka lat temu był w Wałbrzychu jako mały chłopiec, a teraz odwiedził nasze miasto już jako dorosły artysta. 
 
 
Dla niektórych dzieci uczestniczących w projekcie to największa przygoda w życiu, niektórzy młodzi artyści pochodzą z domów dziecka, biednych środowisk czy regionów objętych konfliktami. Podczas pobytu w Polsce przebywają oni u rodzin goszczących. Osoby które zdecydowały się wziąć młodych artystów pod swój dach twierdzą, że to wielka przygoda.
 
- W tym roku goszczę dwie osoby dorosłe, nauczyciela języka chińskiego i fotografa pochodzącego z Pakistanu. Jest to olbrzymie przeżycie dla całej rodziny, spotkanie z inną kulturą, nowymi ludźmi oraz olbrzymia atrakcja dla dzieci – mówi pani Katarzyna.
 
- Po raz pierwszy zdecydowaliśmy się z żoną wziąć udział w projekcie. Jest u nas dziewczynka z Maroka, to duże przeżycia dla rodziny. Nowe obyczaje, nowy wygląd dnia. Trzeba tego doświadczyć, nie da się o tym opowiedzieć, jeśli ktoś tego nie przeżył. To tak, jakbym miał opowiedzieć o meczu z perspektywy Roberta Lewandowskiego – mówi pan Bartosz.
 
 
W występach dzieci uczestniczących w Brave Kids, towarzyszą im grupy lokalne z Zespołu Pieśni i Tańca „Wałbrzych” i Szkoły Tańca Cordex. 

 

W.Blicharz

foto:P.Tokarski

 

 

 

 

Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno