2,5 mln na termomodernizację PWSZ

Ponad 2,5 mln złotych będzie kosztować termomodernizacja budynku B Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Wałbrzychu. Prace obejmą min. rozbiórkę balkonu, wymianę płyt elewacyjnych oraz wymianę okien i drzwi.

PWSZ podpisało umowę na termomodernizację z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Pieniądze pochodzą z projektu Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020. Środki własne uczelni to milion złotych. Uczelnia będzie starać się o kolejne dofinansowanie.
 
- Szacunkowy koszt tego zadania to jest ponad 2,5mln złotych. Dofinansowanie planowane to jest 1,6 mln złotych. Zakres prac obejmie wymianę całej elewacji, łącznie z konstrukcją dla płyt nośnych, wymianę wszystkich okien by poprawić efekt izolacyjny tego budynku. - mówi kierownik administracji Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej Rafał Pszczolarski. 
 
Głównym celem remontu jest zmniejszenie zużycia ciepła o 70% i zmniejszenie emisji zanieczyszczeń. Planowane zakończenie prac to 30 listopada 2018 r.
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
 
pm
foto: WTV

 

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno