Która linia autobusowa jest najbardziej obciążona?

Nikt nie lubi stać w autobusie. Które linie autobusowe w Wałbrzychu są najbardziej obciążone ? Spytaliśmy w Zarządzie Dróg Komunikacji i Utrzymania Miasta. 

Jak można się domyślać,  jedną z najbardziej obciążonych linii jest linia nr A, z której w 2017 roku skorzystało około 2mln 700 000 tys pasażerów. Okazuje się jednak , że najwięcej osób skorzystało z linii nr 5, liczba pasażerów to 3 mln osób. 
 
 
- Jeżeli chodzi o obciążenie linii, to niewątpliwie linia A i C, linia nr 12, linia nr 2 (szczególnie kiedy została przedłużona do Boguszowa Gorc i Kuźnic), linia nr 5, linia nr 8, która obsługuje od 1 maja również w weekendy Strugę i Stare Bogaczowice, która komunikuje Szczawno-Zdrój, Biały Kamień, Piaskową Górę, Podzamcze, Szczawienko z Zamkiem Książ.  - mówi kierownik działu komunikacji zbiorowej, Andrzej Welc.
 
Najczęściej wałbrzyszanie korzystają z komunikacji miejskiej w godzinach popołudniowych. Między godziną 14:00 a 15:00 autobusy przewożą około 5 tyś ludzi. Co ciekawe między godziną 4:00 a 5:00 jest to zaledwie 200 osób. Po godzinie 23:00 autobusami nie jeździ prawie nikt. 
 
 
pm
foto: WTV
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno