'Wyprawka+' ruszył nabór wniosków

Ruszył nabór wniosków na nowe świadczenie podarowane przez rząd z programu "Dobry Start" czyli "Wyprawka+" lub "300+". W tej chwili dokumenty można składać wyłącznie elektronicznie ale wkrótce rozpocznie się nabór formularzy papierowych w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej.

300+ to jednorazowe świadczenie, z którego skorzystać może każdy rodzic na dziecko uczące się, nawet do 20 roku życia lub 24 w przypadku niepełnosprawnych. Nie ma żadnych kryteriów dochodowych. W samym Wałbrzychu jest około 12 tysięcy osób, które mogą z tych środków skorzystać. Co należy zrobić aby otrzymać wyprawkę?
 
- W pierwszym terminie od 1 lipca ruszył nabór wniosków elektronicznych. Można je składać za pośrednictwem swojego banku, jeśli obsługuje bankowość elektroniczną a także przez rządowy portal Empatia. Do tej pory od naszych mieszkańców wpłynęło już tysiąc wniosków - informuje dyrektor MOPS w Wałbrzychu Grażyna Urbańska.
 
Wnioski w formie papierowej będzie można składać dopiero w sierpniu. Przyjmowane będą w dziale świadczeń rodzinnych przy ul. Limanowskiego 9 oraz w PFRON-ie przy ul. Limanowskiego 13 i ul. Kilińskiego 1 w Biurze Obsługi MOPS.
 
- Każdy, kto złoży wniosek do 30 sierpnia otrzyma środki do 30 września. Ogólnie wnioski będą przyjmowane do 30 listopada. Im prędzej go złożymy tym lepiej zwłaszcza, że pieniądze te mają służyć na wyprawki szkolne dla dzieci - mówi Grażyna Urbańska.
 
W programie jednak nie przewidziano kontroli sposobu wydatkowania tych środków. Jedynie rodziny będące pod nadzorem opiekuna z MOPS-u muszą liczyć się z możliwością kontroli tak jak w przypadku innych świadczeń. Dodatkowo dyrektor MOPS-u przypomina do możliwości ubiegania się o stypendia dla dzieci z najmniej zamożnych rodzin. Tu jednak obowiązuje pełne rozliczenie się z otrzymanych środków.
 
Przydatne linki:
 
plr
foto: pixabay
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno