Co sądzisz o projekcie Sudety 2030?

Prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej zaprasza do udziału w konsultacjach społecznych odnośnie projektu "Strategia Rozwoju Sudety 2030". Uwagi do projektu będzie można zgłaszać poprzez specjalnie przygotowaną ankietę i odwiedzając Urząd Miejski w Wałbrzychu. Konsultacje potrwają do 13 lipca.

- Bez dodatkowego wsparcia ze strony Komisji Europejskiej i Rządu RP, wyrażonego w specjalnych programach i instrumentach finansowych, nie uda się zrealizować celów polityki rzeczywistego zrównoważonego rozwoju Dolnego Śląska. Tworzona Strategia Rozwoju SUDETY 2030 stanie się narzędziem do ubiegania się o środki  w ramach polityki spójności prowadzonej przez Komisję Europejską po roku 2020. Zależy nam, aby dokument ten był szeroko konsultowany z przedsiębiorcami, organizacjami społecznymi oraz mieszkańcami – mówi Roman Szełemej, Prezydent Wałbrzycha i lider Deklaracji Sudeckiej.


Strategia Rozwoju Sudety 2030 jest  narzędziem, które pomoże w kształtowaniu polityki rozwoju społeczno - gospodarczego południa i zachodu województwa dolnośląskiego. Strategia Rozwoju Sudety 2030 spełnia główne założenia polityki spójności Unii Europejskiej zawarte w projektach regulacji prawnych, związanych z nową perspektywą budżetową po 2020 roku. Dzięki temu ułatwi ona dalsze działania w celu pozyskiwania wsparcia finansowego z różnych źródeł: unijnych, krajowych, regionalnych  - potrzebnego dla zrównoważonego rozwoju i likwidacji barier, które obecnie ten rozwój hamują.


Przeprowadzane obecnie konsultacje mają na celu zebranie uwag, opinii i propozycji do projektu dokumentu, który nosi nazwę „Strategia Rozwoju Sudety 2030”.  Autorzy projektu strategii - Centrum Badawczo Rozwojowe Samorządu Terytorialnego Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu zapraszają również do składania propozycji związanych z zapisami strategii za pośrednictwem formularza elektronicznego znajdującego się TUTAJ.

Konsultacje potrwają do 13 lipca 2018.

 

Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com

Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno