Miasto zaopiekuje się twoim dzieckiem
Publiczne żłobki i przedszkola przeżywają prawdziwe oblężenie. Obecnie nie są w stanie przyjąć wszystkich chętnych, dlatego władze miasta zapowiadają tworzenie nowych placówek.
Opiekę dla najmłodszych wałbrzyszan oprócz placówek prywatnych zapewnia obecnie 6 żłobków samorządowych. Choć kilka lat temu było ich mniej i wydawało się, że budowa nowych to niepotrzebny wydatek, teraz okazuje się, że rodzice prawie biją się o miejsca w placówkach publicznych.
 
- Z list rezerwowych, które są tworzone przy każdym ze żłobków wynika, że potrzeba dodatkowych kilkadziesiąt lub nawet sto miejsc. Od września będą trwały intensywne prace przygotowawcze aby na jesień uruchomić dodatkowe miejsca w żłobkach samorządowych. Planujemy zwiększenie limitu miejsc o ponad sto - mówi kierownik biura edukacji i wychowania Joanna Dobrowolska.
 
Większość nowych miejsc powstanie w żłobku, który obecnie budowany jest przy ul. Truskawieckiej na Nowym Mieście. Będzie ich około 60. Pozostałe zostaną utworzone w istniejących już żłobkach, ponieważ zezwalają na to obowiązujące od początku tego roku nowe przepisy.
 
Co natomiast z nieco starszymi dziećmi? Tu sytuacja wygląda podobnie. Większość z ponad 700 miejsc w placówkach publicznych jest zajęta, dlatego miasto zamierza poszerzać ofertę dla przedszkolaków.
 
- Od września będzie o ponad sto miejsc więcej, głównie za sprawą uruchomienia nowego przedszkola w ramach Zespołu Szkolno-Przedszkolnego przy ul. Limanowskiego. Tam znajdzie się miejsce dla 75 dzieci. Kolejne grupy przedszkolne tworzone będą na Podzamczu, gdzie to zapotrzebowanie jest największe - mówi Joanna Dobrowolska.
 
Co ważne, dzięki projektowi realizowanemu przez Fundację Edukacji Europejskiej 100 nowych miejsc w przedszkolach będzie bezpłatnych. Rodzice ponosić będą jedynie opłatę za wyżywienie. Również w nowopowstającym żłobku przy ul. Truskawieckiej planowany jest wzorem innych placówek kilkunastomiesięczny projekt bezpłatnej opieki żłobkowej.
 
plr
foto: TV Wałbrzych
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno