Budowa obwodnicy Dzierżoniowa - praca wre
Pełną parą toczą się prace związane z budową obwodnicy Dzierżoniowa. Efekty są już widoczne - to konstrukcje wiaduktów, budowa ma zostać zakończona w lipcu 2019 roku. 
 
 
Obwodnica Dzierżoniowa rozpocznie się za skrzyżowaniem z ul. Jana Kilińskiego, dalej prowadzić będzie w kierunku północnym do ul. Świdnickiej. Jeden z odcinków obwodnicy krzyżować się będzie z ulicą Strefową, gdzie powstanie jednopoziomowe skrzyżowanie.  

Obwodnica przetnie również linię kolejową relacji Katowice – Legnica. Tam budowany jest pierwszy z wiaduktów. Kolejny wiadukt powstaje w miejscu przecięcia obwodnicy z rzeką Piławę, oraz jeszcze jeden nad ulicą Brzegową i  Nowowiejską. W ciągu obwodnicy powstaną łącznie trzy wiadukty.

 
Obecnie prowadzone są roboty związane ze zbrojeniem i betonowaniem wszystkich wiaduktów.  Trwają również prace ziemne oraz usuwane są kolizje z sieciami gazowymi i energetycznymi.   
 
Budowa obwodnmocy Dzierżoniowa współfinansowana jest przez Unię Europejską. Zadanie nosi nazwę: „Realizacja projektu Trasa Sudecka – budowa obwodnicy Dzierżoniowa w ciągu drogi wojewódzkiej nr 382”. Wartość kontraktu obejmującego prace projektowe i roboty budowlane wynosi 28.966.500 zł.
 
Planowany termin oddania obwodnicy do użytkowania - lipiec 2019 roku. 

opr. adm
foto: użyczone (DSDiK)


Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com

 

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno