Dwa lata więzienia za śmiertelne potrącenie

Dwa lata bezwzględnego więzienia - przed świdnickim sądem II instancji zapadł wyrok w sprawie świdnickiego taksówkarza, który śmiertelnie potrącił kobietę na pasach.  Wcześniej sąd I instancji wydał wyrok w zawieszeniu. 

Do tragedii doszło w lutym 2014 roku  na przejśiu dla pieszych na ulicy Esperantystów w Świdnicy. Gdy niespełna 30-letnia Ewelina weszła na pasy została uderzona przez nadjeżdżający z dużą prędkością samochód. Kobieta upadając uderzyła głową w ziemię - zginęła na miejscu.  

Kierowca taksówki w chwili wypadku był trzeźwy, jednak w jego krwi stwierdzono obecność amfetaminy.  Sporo kontrowersji wzbudził wyrok świdnickiego sądu I instancji  - Marek G. został skazany na 2 lata więzienia w zawieszeniu na 5 lat, decyzją sądu zwrócono mu prawo jazdy.  


Apelację wniosły dwie strony - zarówno oskarżyciel jak i obrońca.  10 lipca sąd II instancji ogłosił wyrok skazując Marka G. na  dwa lata bezwzględnego więzienia i zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych na trzy lata. Zdaniem sądu taksówkarz jechał za szybko (85 km/h w terenie zabudowanym) i nie zachował szczególnej ostrożności Nie można jednak (przez szereg zaniedbań - chociażby wysłanie próbek krwi do laboratorium za pośrednictwem poczty) jednoznacznie stwierdzić, że Marek G. był pod wpływem amfetaminy. 

58-letni taksówkarz stanie jeszcze przed sądem - rodzina zmarłej kobiety walczy o odszkodowanie w procesie cywilnym. 

opr. adm
foto: walbrzych24.com

 

Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com

 

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno