Pociął sąsiada mieczem samurajskim

Ręce pocięte mieczem samurajskim do kości i połamany nos - to finał sąsiedzkiej kłótni do jakiej doszło w Zgorzelcu.  

 

"Gdy furę zmartwień, kłopotów masz huk,
Do drzwi sąsiada zapukaj puk, puk,
Gdy spotkasz wrogów na drodze swej tłum,
Do drzwi sąsiada zapukaj bum, bum"

- niestety, to tylko słowa piosenki "Jak dobrze mieć sąsiada", rzeczywistość bywa jednak bardzo brutalna.

Piotr C. świętował w swoim mieszkaniu zdanie egzaminu specjalizacji lekarskiej, jednak jego sąsiadowi Mariuszowi D. prawdopodobnie przeszkadzała zbyt głośna muzyka.  42-latek postanowił "odwiedzić" sąsiada. Jak wyglądała kłótnia?  Na razie nie wiadomo, wyjaśnia to policja.  42-latni Mariusz D. miał bić pięściami sąsiada po twarzy i pociąć go samurajskim mieczem.  Piotr C. ma złamany nos  i rany cięte. 

– Według wstępnej opinii biegłego, poszkodowany ma przecięte ścięgna, stawy, tętnice i kości – mówi w rozmowie z fakt.pl rzecznik jeleniogórskiej prokuratury okręgowej, 
Tomasz Czułowski. Jak donosi serwis fakt.pl, poważny uraz w postaci przecięcia kciuków obu dłoni może spowodować ciężkie kalectwo oraz trwałą niezdolność do wykonywania zawodu lekarza chirurga. 
 
42-latek usłyszał już zarzut spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Mariusz D. przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu i trafił na 3 miesiące do aresztu. Grozić mu może nawet do 15 lat więzienia. 

opr. adm
foto: fotolia


Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com

 

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno