Autobus potrącił pieszego na pasach

Tragiczny wypadek w Pszennie pod Świdnicą, kierowca autobusu MPK Świdnica potrącił pieszego na pasach. Mężczyzna w stanie ciężkim trafił do szpitala. 

Do wypadku doszło dziś około godziny 7:50 na wysokości cukrowni w Pszennie, autobus MPK potrącił mężczyznę na pasach. Jak doszło do wypadku - na razie nie wiadomo, bada to policja. .Jak informuje Magdalena Ząbek ze świdnickiej policji, kierowca autobusu był trzeźwy , przez chwilę zablokowana była droga ale w tej chwili jest już przejezdna. 

Oświadczenie wydał MPK Swidnica
 

Jesteśmy głęboko zmartwieni wypadkiem z udziałem naszego autobusu i pieszego, który miał miejsce 12 lipca rano w Pszennie. Trwają w tej chwili czynności policji, zabezpieczyliśmy materiały z monitoringu funkcjonującego w autobusie, które przekażemy prowadzącym czynności wyjaśniające, nasz kierowca, podobnie jak wszyscy rozpoczynający pracę kierowcy, był poddany rutynowemu badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Do czasu zakończenia postępowania policji nie będziemy komentować zdarzenia.
         
                                                                                               Witold Tomkiewicz


Dziś świdnicka drogówka od godziny 6:00 prowadzi działania „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”, działania ukierunkowane przede wszystkim na zapewnienie bezpieczeństwa najsłabszym uczestnikom ruchu, czyli pieszym.

 
Paradoksalnie, do największej liczby wypadków drogowych z udziałem pieszych dochodzi w miejscach, gdzie powinni oni czuć się bezpiecznie, czyli w obszarze wyznaczonych przejść dla pieszych. Przyczyny tych zdarzeń są zróżnicowane – czasem to pieszy wkracza na jezdnię bezpośrednio przed nadjeżdżający pojazd, innym razem wina leży po stronie kierowcy, który nie zachowując ostrożności omija pojazd który zatrzymał się przed przejściem, bądź też wyprzedza na "pasach" - informuje na swojej stronie internetowej policja. 

opr. adm
foto: walbrzych24.com


Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com

 

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno