VI Międzynarodowy Konkurs Tradycyjnego Powożenia na Zamku Książ

Zapraszamy w ten weekend do Zamku Książ na VI Międzynarodowy Konkurs Tradycyjnego Powożenia. Przed publicznością i międzynarodową komisją sędziowską zaprezentują się zaprzęgi jednokonne, parokonne, trzykonne, czterokonne i tandemy - wszystkie staromodnie przystrojone. Wstęp dla publiczności tradycyjnie wolny.

Zawody tradycyjnego powożenia składają się z trzech konkursów. Pierwszy, prezentacja to zadanie bardzo statyczne. Zaprzęg podjeżdża stępem do wyznaczonego miejsca zatrzymuje się, stoi kilka minut, które pozwalają na ocenę wyglądu zaprzęgu. Trzech niezależnych sędziów, w trzech oddalonych od siebie miejscach czeka na zawodników, którzy podjeżdżają w odstępach ok. 7 minut. Oceniane są : ogólne wrażenie, konie, uprząż, pojazd oraz to jak są ubrani pasażerowie i powożący. To w sobotę.

 

Niedzielę otwiera próba terenowa, która polega na pokonaniu odcinka kilkunastu kilometrów. W odcinek ten wkomponowane są zadania takie jak: zatrzymanie i stanie w nieruchomości, jazda po wyznaczonej prostej linii, zatrzymanie bez użycia hamulca, cofanie itp.  

 

Po próbie terenowej mamy przerwę. Konie odpoczywają w stajni, a zawodnicy mają w tym czasie możliwość obejrzenia placu na którym rozstawione są kegle" (gumowe stożki z piłką). To konkurs zręczności powożenia, który niczym się nie różni od klasycznego. Z jednym wyjątkiem, jest bardzo łatwy, uwzględniający fakt, że zawodnicy jadą pojazdami tradycyjnymi. Nie ma ciasnych zakrętów, wyśrubowanej normy czasowej, a rozstaw bramek i tempo jest dostosowany do kategorii zaprzęgu.

 

14 lipca 2018 (sobota)

12:00

- Etap I Konkursu – Prezentacja (Hipodrom Stada Ogierów Książ i Dziedziniec Zamku Książ)

19:00

- Pokaz hodowlany (Dziedziniec Stada Ogierów Książ)

Gośćmi specjalnymi na sobotniej kolacji w sali balowej Zamku będą Bolko książe von Pless, hrabia von Hochberg, baron na Książu i Marie Elisabeth księżna von Pless, harabina von Hochberg, baronowa na Książu.

15 lipca 2018 (niedziela)

9:00

- Etap II Konkursu – Próba Terenowa (Hipodrom Stada Ogierów Książ, Park Zamkowy, Świebodzice Rynek)

14:00

- Etap III Konkursu – Konkurs Zręczności Powożenia (Hipodrom Stada Ogierów Książ)
- Dekoracja zwycięzców
- Ceremonia Zakończenia Konkursu (Hipodrom Stada Ogierów Książ)
 

Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com

 

pz/inf.prasowa
foto: użyczone

Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno