Drezyny rozbudzą nieczynną stację PKP

Na linii kolejowej nr 285 Jugowicach (Świdnica Kraszowice - Jedlina Zdrój) rozegrane zostaną 16. Mistrzostwa Polski w Drezynowaniu, przygotowane przez Sowiogórskie Bractwo Kolejowe we współpracy z Gimną Walim. Zawody potrwają od 21 do 22 lipca.

Na nieczynnej stacji PKP w Jugowicach zobaczycie kilka rodzajów drezyn lekkich, o napędzie ręcznym, nożnym i nie tylko, a nawet się nimi przejedziecie. Drezyniarze budują je sami.
 
Zawody zostaną rozegrane na dwóch odcinkach. Podstawowy, którego zasady nie zmieniają się od lat, to jazda w parach na drezynie ręcznej. Zawodnicy mają do pokonania odcinek 2x200m (tam i z powrotem) na jednym z torów stacji. Obowiązuje kilka kategorii. Mogą w nich wystartować zarówno dorośli jak i dzieci (w kategorii dziecięcej uczestnik może mieć w dniu zawodów max. 140 cm wzrostu). Dla 20 odważnych 4-osobowych drużyn przygotowano trasę liczącą łącznie 1100m.


Równolegle przez dwa dni istnieje możliwość przejażdżek rekreacyjnych drezynami ręcznymi na torach stacji, oraz po około 1,5km w kierunku Zagórza Śląskiego oraz Jedliny Zdroju po linii nr 285.


Ponadto Gmina Walim jak co roku przygotowuje szereg atrakcji dodatkowych. Wystąpi kilka kapel, a dodatkowo przewidziano program dla dzieci, stoiska lokalnych wystawców oraz punkty gastronomiczne.
 

21-22 lipca 2018, godz. 10:00-18:00

Jugowice, nieczynna stacja PKP

 

Zapisy na zawody

W sobotę od godziny 10:00, w biurze zawodów na peronie stacji Jugowice. Zapisy z uwagi na spore zainteresowanie kończą się około godziny 17:00, a zapisani zawodnicy startują do godziny 18:00 lub ostatniej zarejestrowanej drużyny.

 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com

 

pz/inf.prasowa
foto: użyczone

Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno