Wakacyjny plan remontowy

Wykonawca obwodnicy zachodniej ma zostać wybrany jeszcze w tym roku, przetarg na obwodnicę Boguszowa-Gorc rozstrzygnięty pod koniec lipca a my przyglądamy się bieżącym pracom na wałbrzyskich drogach.

Największą obecnie prowadzoną inwestycją jest remont ul. De Gaulle'a. W maju zakończono nitkę południową i do tej pory prace toczą się na odcinku północnym wraz  z wiaduktem.
 
- Jest już coraz bliżej zakończenia. Myślę, że termin przełomu sierpnia i września zostanie zachowany - twierdzi wicedyrektor ZDKiUM Bogusław Rogiński.
 
 
W ramach tzw Trasy Sudeckiej, której częścią będzie też obwodnica Boguszowa-Gorc, trwają prace na ul. Kamienieckiej.
 
- Widzimy jak w zasadzie z dnia na dzień zmienia się tam cała konfiguracja. Powstanie tam rondo oraz rozwiążemy jeden z istotnych problemów komunikacyjnych bo wzdłuż ul. Kamienieckiej pojawi się dodatkowy pas ruchu dla cięzkich pojazdów, które zimą często tamowały tam ruch, nie mogąc podjechać pod górę na śliskiej nawierzchni - przypomina Bogusław Rogiński.
 
 
Oczywiście na placu budowy pojawiły się pierwsze utrudnienia bo okazało się, że bardzo płytko położona była jedna z głównych rur wodociągowych i teraz należy ją odpowiednio zabezpieczyć. Mimo wszystko wykonawca ma dotrzymać terminu zakończenia inwestycji a otwarcie nowego ronda zaplanowano na Święto Niepodległości.
 
 
W Śródmieściu natomiast remontowana jest ul. Przemysłowa. Ważnym z punktu widzenia mieszkańców elementem będzie budowany tam parking.
 
- Prace tutaj też trwają i szacujemy, że w okolicy sierpnia lub września zostaną zakończone. parking ma pomieścić około 100 samochodów i co ważne na tę chwilę planujemy, że będzie bezpłatny. Przypominam, że jest to element większego projektu, ponieważ tam zaczynalismy od przebudowy Placu na Rozdrożu a teraz mówimy o układzie komunikacyjnym wokół Ronda Solidarności - dodaje Bogusław Rogiński.
 
 
Z nieco mniejszych inwestycji należy wymienić jeszcze ściezki rowerowe wzdłuż ulic Noworudzkiej i 11 Listopada, które mają być gotowe lada dzień. Remontowany jest też nadal fragment ul. Niepodległości pomiędzy budynkami nr 261 a 287 oraz niewielka uliczka Zakole wokół kościoła św. Anny na Szczawienku.
 
 
plr
foto: P.Tokarski
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno