Minigolf w Starych Bogaczowicach
Nowa atrakcja nad zalewem w Starych Bogaczowicach. Odpoczywając nad wodą można rozegrać partyjkę minigolfa.
Wyświetl galerię 1/18
Zalew w Starych Bogaczowicach to obecnie najpopularniesze miejsce wypoczynku w tej gminie, zwłaszcza latem. Dzięki inicjatywie Gminnego Centrum Biblioteczno-Kulturalnego obiekt ten wzbogacono o kolejną atrakcję - pole do gry w minigolfa.
 
- Już od dłuszego czasu planowaliśmy taką inicjatywę bo podpatrzyliśmy coś podobnego w regionie. Udało nam się zaangażować Stowarzyszenie Lokalne Jedynak, Sudeckie Stowarzyszenie Strzeleckie, którzy są dzierżawcami tego terenu. Pomogli nam także mieszkańcy i lokalne firmy. Mamy nadzieję, że ta atrakcja będzie służyła zarówno mieszkańcom jak i turystom - mówi Agnieszka Lechowicz z Gminnego Centrum BIblioteczno-Kulturalnego w Starych Bogaczowicach.
 
 
- Mamy kolejną atrakcję przy zalewie w Starych Bogaczowicach. Wspólnie z mieszkańcami i dzierżawcami tego obiektu wybudowaliśmy miejsce do zabawy nie tylko dla dzieci, wiem bo sam się nieźle bawiłem. To kolejny obiekt w naszej gminie, na któym można przyjemnie spędzać czas - mówi Mirosław Lech, wójt gminy Stare Bogaczowice.
 
 
Oprócz zaangażowania mieszkańców, którzy pomagali przy budowie i lokalnych firm, które bezpłatnie przekazały część materiałów budowlanych oraz służyły transportem, inwestycja wymagała także pewnych nakładów finansowych. 4700 zł udało się pozyskać z pomocą Stowarzyszenia Społeczno-Kulturalnego "Granica" w Lubawce.
 
- To jest dofinansowanie w ramach corocznego konkursu "Działaj Lokalnie". Program ten realizowany jest ze środków Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności przez Akademię Rozwoju Filantropii w Warszawie. Takich ośrodków jak "Granica" jest w Polsce ponad 60 i mamy uprawnienia do ogłaszania konkursów i przyznawania środków. Potrzebne są także pewne fundusze jako wkłąd własny ale tutaj już działają gminy oraz Stowarzyszenie Lokalne Grupa Działania "Kwiat Lnu". W tym roku mieliśmy do rozdysponowania 58 tysięcy złotych, co wystarczyło na wsparcie dla trzynastu projektów - mówi Bożena Pełdiak, prezes Stowarzyszenia Społeczno-Kulturalnego "Granica w Lubawce"
 
 
Cały projekt zakładał nie tylko budowę pola do gry w minigolfa ale także szereg działań edukacyjnych i kulturalnych jak konkursy i warsztaty. Na co dzień pole do gry udostępnione będzie dla wszystkich chętnych bezpłatnie. Podobnie jak sprzęd do zabawy, którym dysponować będą na miejscu pracownicy ośrodka.
 
 
plr
foto: P.Tokarski
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno