Wymiana pieców z dofinansowaniem
Gmina Boguszów-Gorce podjęła kolejne działania w celu ograniczenia tzw. niskiej emisji. Tym razem miasto dofinansuje wymianę tradycyjnych pieców węglowych na piece gazowe lub elektryczne.
 
 
Od kilku lat, wraz z nadejściem sezonu grzewczego, media nagłaśniają palący problem związany z dużą ilością smogu, który jest szkodliwy nie tylko dla środowiska, ale także dla naszego zdrowia. Wiele podmiotów stara się walczyć z tym negatywnym zjawiskiem, w tym także władze Boguszowa-Gorc.
 
Rada Miejska Boguszowa-Gorc przyjęła uchwałę w sprawie udzielania dotacji dla mieszkańców zainteresowanych wymianą tradycyjnych pieców węglowych na piece gazowe lub elektryczne. Program dotacyjny będzie realizowany w latach 2018-2022. O wsparcie finansowe będą mogli ubiegać się zarówno właściciele, jak i najemcy lokali mieszkalnych i domków jednorodzinnych. W tym roku Gmina przeprowadzi dwa nabory wniosków – pierwszy ruszył już 16 lipca br. i potrwa do 17 sierpnia br. Kolejny zostanie ogłoszony już we wrześniu. W kolejnych latach nabór będzie odbywał się raz w roku.

Dotacja na zmianę systemu ogrzewania na przyjazną dla środowiska instalację opartą na ekologicznych źródłach ciepła pokryje do 75% kosztów przedsięwzięcia, lecz w kwocie nie wyższej niż 7.000 złotych. Jak informuje burmistrz Boguszowa-Gorc, Waldemar Kujawa, na realizację całego programu zarezerwowano łącznie 1,1 miliona złotych w tym na dotacje przyznawane w tym roku przeznaczono 500.000 złotych. W razie dużego zainteresowania i wcześniejszego wyczerpania zaplanowanych na ten cel środków, Gmina podejmie działania, aby każdy mieszkaniec zainteresowany projektem otrzymał wsparcie finansowe.

opr. adm
foto: ilustracyjne


Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com

 

Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno