Świdnickie szydełkowanie

Ostatnie miejskie szydełkowanie w Świdnicy już za nami. A czy ostatnie? Czas pokaże… Teraz rozpoczęła się ciężka, ale też i przyjemna praca, polegająca na uszyciu "ubranek". Wybrano kilka elementów miejskiej przestrzeni, które przyodziane zostaną w biało-czerwone barwy. 

W pierwszej kolejności ubrany zostanie pomnik Marii Kunic, natomiast w sierpniu - tarcza pomnika na Placu Grunwaldzkim. Dziki na skwerze przy Miejskiej Bibliotece Publicznej otrzymają biało-czerwone muszki na szyje i troszkę dodatkowych detali. Ozdobiona zostanie także iglica w ogrodzie różanym, a także ważniejsze instytucje - urzędy, muzeum i teatr. 
 
 
- Mamy nadzieję, że wystarczy nam kwadratów, aby ozdobić te kilka miejsc w mieście. Na koniec planujemy przygotowanie mapy świdnickiego szydełkowania. A teraz zachęcamy serdecznie świdniczan do pomocy w zszywaniu kwadratów i tworzeniu "ubranek". Zapraszamy do Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych przy ul. Długiej 33 od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 16.00. Czekamy też wciąż na zrobione przez Was kwadraty – mówi Magdalena Okniańska, koordynatorka akcji, kierownik Referatu Organizacji Pozarządowych w Świdnicy. 
 
O każdym planowanym "ubraniu" konkretnego miejsca będziemy Państwa informować. 
 
opr.plr
foto: użyczone/UM Świdnica
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
 
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno