Kto kupił byłą siedzibę WOK?

Od przeprowadzki Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury do Starej Kopalni dawna siedziba przy ul. Andersa pozostawała pusta. Gminie Wałbrzych w końcu udało się sprzedać obiekt. Nabywcą okazał się Kościół Zielonoświątkowy.

Po otwarciu Starej Kopalni WOK przeniesiono do nowego obiektu. Wkrótce potem przeprowadził się również Zespół Pieśni i Tańca Wałbrzych. Od tamtej pory gmina Wałbrzych bezskutecznie próbowała sprzedać nieruchomość.
 
- Udało się ten obiekt sprzedać na rzecz organizacji wyznaniowej Kościoła Zielonoświątkowego, który wygrał kolejną odsłonę przetargu, zobowiązując się do stopniowego remontowania całego obiektu. Choć jeszcze pięć lat temu był miejscem, gdzie funkcjonował WOK, dziś trudno sobie wyobrazić aby w obecnym stanie taka działalność mogłaby być prowadzona. Wymaga on bardzo dużych nakładów inwestycyjnych przy modernizacji. Cieszymy się, że znalazł się nowy gospodarz bo balismy się, że będzie to kolejny stary obiekt, który nie znajdzie zainteresowania - mówi Prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej.
 
 
Budynek został sprzedany za ponad 200 tysięcy złotych. Jak informują urzędnicy z magistratu nabywca zamierza w obiekcie prowadzić działalność charytatywną, opiekuńczą, sakralną, kulturalną i oświatową. Dzięki temu budynek zostanie ponownie zagospodarowany i będzie służył mieszkańcom Wałbrzycha, a Miasto nie będzie ponosić kosztów związanych z utrzymaniem tego obiektu.
 
plr
foto: P.Tokarski
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno