Rozpoczęły się testy gimnazjalne

Rozpoczęły się testy gimnazjalne. Uczniowie zdają egzamin, który zdecyduje o tym do jakiej szkoły ponadgimnazjalnej trafią.

Wyświetl galerię 1/28
Gimnazjaliści rozpoczęli od testu wiedzy humanistycznej. Zmagali się z historią, wiedzą o społeczeństwie i językiem polskim.
 
- Większość pytań to były testy źródłowe, więc nie trzeba było sobie zbyt dużo przypominać. Jedno pytanie było o przemowie prezydenta USA, to było dość dziwne, ale dało się przeżyć. - mówi gimnazjalistka Natalia.
 
- Było trudniej niż myślałam, ale ogólnie było spoko – mówi gimnazjalistka Magda . W sumie to nie było tak trudno – dodaje gimnazjalista Olek.
 
 
Zapytaliśmy uczniów o to czy fakt, że są ostatnimi rocznikami które chodzą do gimnazjum  budzi u nich jakieś emocje. 
 
- Bo ja wiem czy ostatni raz... Jest to normalne uczucie, szału nie ma.  - mówi gimnazjalistka Natalia.
 
- Nie przykładałam do tego uwagi, że jest to już egzamin końcowy. Traktowałam to jak normalny test – mówi gimnazjalistka Magda. Wiadomo że jest stres przed testem, chodzi o to by dobrze wypaść. - dodaje gimnazjalista Olek.
 
Już jutro kolejny dzień egzaminów, uczniowie będą rozwiązywać testy z części matematyczno-przyrodniczej. Egzaminu nie można nie zdać, jednak jego wyniki zadecydują do jakiej szkoły uczniowie pójdą dalej. 
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
 
pm
foto: K.Żarkowski

 

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno