Drugi peron już w listopadzie

Trwa budowa drugiego peronu na  dworcu kolejowym w Świebodzicach. Niedawno oddano do użytku nowoczesne Centrum Przesiadkowe wraz z parkingiem i  placem manewrowym dla autobusów. Niestety, na dworcu nie będzie automatów do sprzedaży biletów. 

 

Budowę nowych peronów kolejowych prowadzi PKP PLK. W czerwcu do eksploatacji został oddany peron nr 2.

- Trwają prace torowe, przy przebudowie sieci trakcyjnej oraz budowie peronu nr 1. Prace na stacji przebiegają zgodnie z harmonogramem.  Zakończenie budowy nowego peronu nr 1 zaplanowane jest na koniec listopada.  - informuje Zbigniew Wolny z zespołu prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. - 
 
Rozpoczęto także prace przy modernizacji wiaty przy budynku dworca oraz nastawni.
Pasażerowie mają dostęp do czynnego peronu wyznaczoną, oznakowaną drogą. Dostęp od strony budynku dworcowego i placu przesiadkowego jest zorganizowany bez konieczności obejść.
 
Po zakończeniu prac zostanie także udostępniony, zamknięty na czas budowy,  przejazd  prowadzący w kierunku ogrodów działkowych, zlokalizowanych w pobliżu Osiedla Sudeckiego.
 
Przejazd – jak informują służby prasowe PKP - zostanie uruchomiony w nowej lokalizacji. Będzie przesunięty o ok. 50 m w stosunku do dotychczasowej lokalizacji. Otrzyma nową nawierzchnię. Będzie zaopatrzony w nowe rogatki i sygnalizację świetlną oraz monitoring. Uruchomienie nowego przejazdu podniesie stan bezpieczeństwa pieszych oraz ruchu kolejowego.
 
Koleje Dolnośląskie, które zapowiadały montaż automatu do sprzedaży biletów na świebodzickim dworcu, wycofały się z tego pomysłu. Jak poinformował Bogusław Godlewski, rzecznik KD, firma pracuje obecnie nad całościową zmianę systemu dystrybucji biletów. Przypominamy jednak, że bez problemu, za gotówkę lub karta, kupimy bilet u konduktora pociągu, co jest bardzo wygodne dla podróżnych. 

Koszt budowy Centrum Przesiadkowego to 2,5 mln zł.

opr. adm
foto: użyczone (Adrian Sitko)


Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
 
 
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno