Uważaj z kim pijesz...

Do 10 lat więzienia grozi 38-latkowi z Kamiennej Góry, który 20-krotnie zapłacił kartą płatniczą swojego znajomego. Wcześniej mężczyźni pili razem alkohol.  

Smutna to historia o przyjaźni, alkoholu i oszustwie. Wszystko zaczęło się, gdy 38-latek wraz ze swoją 42-letnią partnerką spotkali znajomego - 62-letniego mieszkańca Kamiennej Góry.  Gdy mężczyzna zaproponował im wspólne spożywanie alkoholu, ochoczo przystali na jego pomysł. 62-latek kupił sporo alkoholu i zaczęła się biesiada. Gdy alkohol skończył się postanowili pójść na zakupy by dokupić alkoholu, jednak w pewnym momencie 62-latek  stracił przytomność. Pogotowie zabrało mężczyznę do szpitala i tam zorientował się, że nie ma portfela, pięniędzy, kart płatniczych i telefonu. 

Policjanci zatrzymali 38-letniego kompana od kieliszka. Mężczyzna 20-krotnie posłużył się kartą 62-latka, płacił nią za zakupy (głównie alkoholu) w kamiennogórskich sklepach. Łączne straty to kilkaset złotych. Policjanci udowodnili mu również kradzież portfela, pieniędzy i telefonu komórkowego, który 38-latek zastawił w lombardzie. 
 
Jak tłumaczył policjantom 38-latek, nie jest w stanie wytłumaczyć w jaki sposób znalazł się w posiadaniu portfela, telefonu, piędzy i kart płatniczych 62-latka ale pokusa była silniejsza od jego sumienia. Kamiennogórzaninowi grozi do 10 lat więzienia.

opr. adm
foto: pos

Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com

 

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno