Reprezentacja wygrywa jednym punktem

Dobry początek IV Międzynarodowego Turnieju Koszykówki na Wózkach o Puchar Prezydenta Wałbrzycha. Reprezentacja Polski zwyciężyła jednym punktem w meczu otwarcia z Turcją.

Mecz był bardzo wyrównany i praktycznie przez wszystkie kwarty żadna z drużyn nie była w stanie wypracować przewagi dającej pewne zwycięstwo. Pierwsza runda należała do Polaków, którzy prowadzili 22:19. W drugiej kwarcie Turcy odrobili niewielkie straty i wyszli na prowadzenie. Do szatni schodzili z przewagą trzech punktów (30:33). Przez całą trzecią kwartę obie drużyny szły "łeb w łeb" i po sygnale kończącym tę część meczu wynik na tablicy poakazywał 48:49 na korzyść zagranicznych rywali. Decydująca część meczu trzymała w napięciu do samego końca. Ostatecznie przy remisie 68:68 zwycięski punkt nasi reprezentanci zdobyli z rzutu wolnego w ostatniej sekundzie meczu.
 
- Bardzo cieszymy się ze zwycięstwa bo graliśmy z aktualnymi Mistrzami Europy. Nie spodziewaliśmy się, że po tak krótkim czasie nasza praca na treningach przyniesie tak dobre skutki. To bardzo pozytywny akcent do naszej dalszej pracy. Czekamy na kolejne mecze a wcale nie będą łatwiejsze - mówi trener i zarazem zawodnik polskiej reprezentacji Piotr Łuszczyński.
 
 
W turnieju biorą udział także utytułowane zespoły z Niemiec, Kanady i Wielkiej Brytanii. Po zwycięstwie nad Turcją możemy jednak mieć nadzieję na całkiem wyrównaną grę w pozostałych meczach.
 
- Są tutaj trzy najsilniejsze zespoły. Złoci, srebrni i brązowi medaliści. Nie mieliśmy wielkich oczekiwań ale możemy grać ze wszystkimi na równi i stawiać im czoła. Gramy z meczu na mecz i zobaczymy co z tego wyjdzie - zapowiada Piotr Łuszczyński.
 
 
Turniej rozgrywany jest w Aqua Zdroju i potrwa do sobotniego wieczora. Wstęp na wszystkie mecze jest bezpłatny. Zapraszamy do kibicowania.
 
 
plr
foto: P.Tokarski
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno