Do Zamku Książ pociągiem taniej
O połowę taniej zapłacą pasażerowie Kolei Dolnośląskich, którzy przyjadą pociągiem do Zamku Książ na Festiwal Tajemnic. Zamek podpisał umowę z Kolejami – do Książa pociągiem pojedziemy taniej. 
 
Koleje Dolnośląskie i Zamek Książ podpisały porozumienie, dzięki któremu pasażerowie wykupujący bilet w dwie strony z dowolnej dolnośląskiej miejscowości do stacji Wałbrzych Szczawienko, otrzymają 30 procentową zniżkę na przejazd. By otrzymać rabat należy poinformować w kasie o celu podróży, a podczas drogi powrotnej okazać bilet wstępu do Zamku Książ.
 
W przypadku dużych imprez, takich jak np. Dolnośląski Festiwal Tajemnic zniżka na przejazd wyniesie aż 50%.
 
- Po dzisiejszym podpisaniu porozumienia, obowiązuje oferta dla dojeżdżających z województwa dolnośląskiego do Zamku Książ. Dla pasażerów, którzy przyjadą do nas Kolejami Dolnośląskimi i zakupią bilet w tą i z powrotem z biletem na festiwal, wtedy płacą połowę taniej za bilet Kolei Dolnośląskich. - mówi prezes Zamku Książ, Anna Żabska
 
 
 
- Pasażer jadąc do Zamku Książ zgłasza obsłudze pociągu , że jego celem jest Zamek Książ. Natomiast wracając, by mieć rabat 30% musi okazać bilet z Zamku Książ. - mówi Cezary Pacamaj, wiceprezes Zarządu Kolei Dolnośląskich.
 
Jakiej liczby pasażerów spodziewają się Koleje Dolnośląskie po podpisaniu porozumienia?
 
- Póki to są szacunki. Tysiące ludzi odwiedza Zamek Książ każdego dnia, więc myślę że to będzie kilkanaście tysięcy osób w skali roku. - mówi Cezary Pacamaj, wiceprezes Zarządu Kolei Dolnośląskich.

Wybrane kursy autobusowe linii nr 12 (zatrzymujący się przy nowo wyremontowanym Dworcu Szczawienko, najbliższym przy Książu) będą dojeżdżać do zamku.

- Chciałabym podziękować Panu Prezydentowi i ZDiKUM za aktywne działania w celu przedłużenia kursów linii nr 12 do zamku. Wydarzy się to już 13 sierpnia, a podczas Dolnośląskiego Festiwalu Tajemnic uruchomione będą dodatkowe kursy.– mówi prezes Zamku Książ, Anna Żabska.  

 
pm
foto: użyczone
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
 
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno