Trwa remont ulicy Niepodległości

Rozpoczęła się przebudowa kolejnego odcinka ul. Niepodległości. To już piąta drogowa inwestycja w tej części Wałbrzycha, realizowana wspólnie przez miasto i Kopalnie Surowców Skalnych w Bartnicy.

Ul. Niepodległości jest obecnie częściowo rozkopana. Remont dotyczy kilkusetmetrowego odcinka - od numeru 261 do skrzyżowania z ul. Wylotową. Ruch wahadłowy będzie tu obowiązywał przez kilka miesięcy.
 
- To jest droga krajowa, ogólnodostępna, po której jeżdżą ciężarówki przewożące urobek z Kopalni Bartnica na stację kolejową PKP Cargo Wałbrzych Główny. Bartnica nie musiała by tego robić, ale jest odpowiedzialnym społecznie partnerem i zdecydowała się przekazać wieluset tysięcznej wartości pomoc na wyremontowanie kolejnego kilometra ulicy Niepodległości. Sami wykonujemy z nimi kilkuset metrowy odcinek. Postaramy się szybko zrobić, by cała ulica uległa przebudowie. - mówi prezydent Wałbrzycha, Roman Szełemej.
 
Droga przechodzi gruntowną przebudowę. Zostanie z niej zdjęty cały asfalt, wybrana będzie stara podbudowa. W to miejsce spółka Kopalnie Surowców Skalnych w Bartnicy, główny inwestor remontu, zapewni nową, kamienną podbudowę oraz aż trzy warstwy nowego, odpornego na ścieranie i warunki atmosferyczne asfaltu. 
 
- Do podbudowy drogi wykorzystane zostaną kruszywa z Kopalni Melafiru w Rybnicy Leśnej. Również warstwy asfaltowe będą zrobione z wysokiej jakości kruszyw, które KSS Bartnica wydobywa w regionie. Asfalt zostanie dostarczony przez naszą Wytwórnię Mas Bitumicznych w Starym Julianowie. Finansujemy też wykonawcę remontu. To przedsiębiorstwo ze Świdnicy więc również lokalne - mówi Jerzy Fiłon, kierownik Działu Mechaniczno - Energetycznego w KSS Bartnica.
 
- Remont obejmie nie tylko wymianę jezdni. - Po stronie miasta i miejskich spółek znajdzie się m.in. przebudowa chodników, wymiana instalacji wodno - kanalizacyjnej oraz budowa instalacji burzowej - wymienia Bogusław Rogiński, zastępca dyrektora Zarządu Dróg, Komunikacji i Utrzymania Miasta w Wałbrzychu .
 
Sięgający kilku mln zł koszt remontu miasto i KSS Bartnica podzielą między siebie. To już piąta drogowa inwestycja w tej części Wałbrzycha, realizowana wspólnie przez miasto i kopalnię. Wcześniej, w podobny sposób, wyremontowane zostały ulice Gdyńska i Tunelowa oraz dwa inne odcinki ul. Niepodległości. 
 
- Podejmujemy wspólnie z miastem kolejne remonty dla dobra kierowców i okolicznych mieszkańców - mówi Jakub Madej, prezes KSS Bartnica.
 
Miasto już ma w planach naprawę kolejnego odcinka ul. Niepodległości.
 
 - Jeszcze przy granicach miasta jezdnia jest w złym stanie, ale wszystko idzie w dobrym kierunku. Dzięki dobrej współpracy z KSS Bartnica i naszym wspólnym działaniom, jakość ul. Niepodległości systematycznie się poprawia - mówi Bogusław Rogiński
 
red
foto: archiwum
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com

 

Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno