City Lab zaprasza kreatywnych

B-10 City Lab to nowy pomysł miasta na poruszenie wyobraźni młodych ludzi i zachęcenie do rozwijania specyficznych zainteresowań. Sprawdziliśmy kryje się pod tajemniczą nazwą obiektu, którego otwarcie już w najbliższy piątek.

Rozwijanie talentów infomatyczno-technicznych często wymaga zakupu drogiego sprzętu i nie kazdy może sobie na to pozwolić. City Lab ma być miejscem, gdzie narzędzia oczekiwać będą na ludzi kreatywnych.
 
- Przygotowaliśmy głównie dla naszych młodych mieszkańców miejsce, w którym będą mogli realizować swoje pasje informatyczne, związane z komputerami i wykorzytaniem nowych technologii. Nazwa B-10 City Lab nawiązuje do budynku w Starej Kopalni, gdzie będzie zorganizowane to miejsce. Będzie miało charakter otwarty, dostępne dla każdego zainteresowanego tego typu działalnością. Jesli będzie zainteresowanie rozważymy czy nie będzie dostępne 24 godziny na dobę. Każdy będzie mógł skorzystać tam z profesjonalnego sprzętu. Już na otwarciu będzie na wyposażeniu bardzo drogi skaner 3D. Chcielibyśmy też by na wyposażeniu znalazły się drukarki 3D - mówi asystent prezydenta miasta Wałbrzycha Arkadiusz Grudzień.
 
Nad pracującymi czuwać będzie opiekun City Labu, planowane jest też organizowanie warsztatów dla początkujacych programistów. Zainteresowani mogą w najbliższy piątek przyjść na otwarcie do Starej Kopalni na godzinę 11:00 i zobaczyć co City Lab może zaoferować pasjonatom.
 
plr
foto: pixabay
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com.
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com

 

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno