Gdzie wybudować basen? - wyniki ankiety

Zakończyła się trwająca dwa tygodnie ankieta, w której wałbrzyszanie mogli zdecydować o możliwej lokalizacji odkrytego basenu. Sprawdzamy, które z proponowanych miejsc bardziej przekonało internautów i przede wszystkim pytamy władze miasta czy taki basen faktycznie mógłby powstać?

Ankietę umieścili na Facebooku pracownicy Biura ds. rewitalizacji miasta. Zaproponowane lokalizacje to sąsiedztwo Aqua Zdroju, jaki uzupełnienie istniejącej już oferty centrum sportowo-rekreacyjnego oraz teren przy stadionie na Nowym Mieście, gdzie przed laty istniał już odkryty basen ale dawno temu został zlikwidowany.
W ankiecie wzięło udział około 6300 osób. Post na Facebooku został udostępniony 334 razy a pod nim rozwinęła się burzliwa dyskusja licząca prawie 950 wpisów.
 
- Chcieliśmy podziękować mieszkańcom Wałbrzycha za tak liczne głosowanie. Przerosło to nasze oczekiwania i jednocześnie widzimy jak bardzo jest przez wałbrzyszan taki obiekt oczekiwany. Zainteresowanie jest wielokrotnie większe niż zdawaliśmy sobie z tego sprawę. pamiętajmy też, że w tym roku lato jest szczególne i raz na kilka czy kilkanaście lat mamy tak długo ładną pogodę a to dodatkowo podsyca chęć mieszkańców do wykąpania się na takim basenie - mówi asystent prezydenta miasta Wałbrzycha Arkadiusz Grudzień.
 
Wałbrzyszanom zdecydowanie bardziej spodobał się pomysł odbudowy basenu w dzielnicy Nowe Miasto - na tę opcję oddano 67% głosów. Zgodnie z zapowiedziami wyniki ankiety trafiły na biurko prezydenta i wszyscy z niecierpliwością czekają co dalej będzie się działo.
 
- Czy basen powstanie i czy w tej lokalizacji, tego na razie nie powiem, ale będzie to przedmiotem naszych rozważań w kolejnych latach. Mamy na uwadze, że zmieniły się pewne warunki techniczne w kwestii budowy tego typu obiektów. To już nie muszą być wielomilionowe inwestycje, nawet niecki basenowe nie muszą być wkopywane w ziemię, tylko stać na powierzchni. Otwiera nam to wiele możliwości i szansę aby taki obiekt mógł w Wałbrzychu powstać - twierdzi Arkadiusz Grudzień.
 
Na razie jednak wałbrzyszanie muszą uzbroić się w cierpliwość albo skorzystać z oferty naszych sąsiadów na przykład w Świebodzicach lub Głuszycy.
 
plr
foto: użyczone / UM w Wałbrzychu
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com.
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno