Ścigaj się z Dariuszem Baranowskim

Baranowski Tour to nowa impreza sportowa, która zawita do Wałbrzycha już 18 sierpnia dzieki współpracy Urzędu Miejskiego z dwoma wybitnymi kolarzami - Dariuszem Baranowskim i Cezarym Zamaną.

Dariusz Baranowski w 2016 roku otrzymał tytuł Ambasadora Wałbrzycha. Rok później zorganizował w naszym mieście otwarty trening dla wszystkich chętnych kolarzy z Wałbrzycha. Wówczas pojawił się pomysł na zorganizowanie zawodów, głównie z myslą o amatorach kolarstwa szosowego.
 
- Baranowski to jest człowiek-firma. To Ambasador Wałbrzycha, wałbrzyskie kolarstwo, jego sława i najlepsze dni. Pan Baranowski tym się różni od innych wałbrzyszan, którzy się "wybili", że nie tylko od święta pamięta o tym, skąd się wywodzi. Mówi o tym publicznie na antenie telewizji Eurosport i w wielu innych miejscach - mówi Prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej.
 
Baranowski nie tylko patronować będzie tym zawodom użyczając swojego nazwiska ale także weźmie w nich czynny udział.
 
- Będę startował na dystansie PRO, spróbuję zaprosić innych kolarzy jeżdżących w peletonie masters. Już nie mogę się doczekać. Widzimy się w Wałbrzychu - zaprasza Dariusz Baranowski.
 
Organizacją zawodów zajmie się inny były profesjonalny kolarz Cezary Zamana. Ma on zagwarantować profesjonalną obsługę techniczną.
 
- Centrum zawodów znajdować się będzie przy Aqua Zdroju. Tam odbędzie się dekoracja a także start honorowy, po którym przejedziemy na start ostry, tam gdzie Darek zaplanował swoją trasę - mówi Cezary Zamana.
 
 
- Wystartujemy na Nowym Mieście spod hali lekkoatletycznej. Zjedziemy w dół ulicą Piłsudskiego do 11 Listopada. Następnie przez Kozice dojedziemy do Julianowa. Tam rozpocznie się pętla. Ulicą uczniowską zjedziemy na drogę do Witoszowa Dolnego przez Pogorzałę i Witoszów Górny. Potem skręcimy w prawo i dojedziemy do drogi nr 379, która poprowadzi nas przez Modliszów i ponownie do Julianowa. Tak wygląda okrążenie na dystansie niespełna 19 kilometrów - mówi Dariusz Baranowski.
 
W zależności od stopnia zaawansowania sportowego zawodnicy będą mogli wybrać jeden z dwóch planowanych dystansów całego wyścigu - 88 kilmetrów lub 51 kilometrów.
 
-  To pierwsze zawody szosowe, które organizujemy w tej formule. Przede wszystkim wyścig jest dla każdego. Jego ideą jest rozwinięcie tego, co powstało kilka lat temu począwszy od wręczenia tytułu Ambasadora Wałbrzycha poprzez ubiegłoroczny trening z ponad setką kolarzy - mówi rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Wałbrzychu Arkadiusz Grudzień.
 
Impreza odbędzie się 18 sierpnia. Zapisy w biurze zawodów rozpoczną się o godzinie 9:00. Start honorowy zaplanowano na godzinę 11:50. 
 
plr
foto: użyczone
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com.
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno