Wałbrzych stawia na elektryczne rowery

Mamy coraz więcej ścieżek rowerowych w Wałbrzychu i coraz więcej amatorów dwóch kółek na ulicach. Siłą rzeczy miasto, które chce stawiać na transport rowerowy musi w końcu podjąć decyzję o uruchomieniu sieci wypożyczalni rowerów elektrycznych. Zgodnie z zapowiedziami prezydenta czeka nas to już niedługo.

- Zamierzam ogłosić, że chcę uruchomić system roweru miejskiego elektrycznego w przyszłym roku i rozpocząć od kilku stacji. Rower miejski  w wielu miastach to jest już standard. Problem Wałbrzycha polega na jego topografii. Wielu ludzi musi przełamać pewien mentalny oprór przed wejściem na rower. Dla wielu osób przejazd ulicą Uczniowską to nie jest specjalny problem ale dla na przykład 70-latków ten podjazd jest pewną barierą, której bez elektrycznego wspomagania nie da się pokonać a zależy nam aby starsi również korzystali z rowerów. Będziemy wiec instalować od przyszłego roku miejski rower elektryczny w Wałbrzychu - deklaruje Prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej.
 
Niedawno rowery elektryczne pojawiły się w Jedlinie-Zdroju i Głuszycy. W ramach pilotażowego programu są dostępne bezpłatnie dla mieszkańców tych miejscowości.
 
plr
foto: pixabay
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com.
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno