Wojsko może zająć budynek przy ul. Internatowej

Po kilku wizytach przedstawicieli Wojska Obrony Terytorialnej w naszym mieście pojawiła się konkretna i realna lokalizacja umieszczenia w naszym mieście batalionu. Na celowniku żołnierzy jest obecnie budynek przy ul. Internatowej, skąd niedawno wyprowadziła się Fundacja im. Tarkowskich.

Władze miasta przez cały czas pozostają w kontakcie z żołnierzami, ponieważ bardzo zależy im na sprowadzeniu tutaj batalionu WOT. Dotychczas padały propozycje zameldowania żołnierzy np. w budynku po areszcie śledczym czy dawnej szkole przy ul. Kombatantów. Niestety z różnych względów kolejne pomysły były odrzucane lub niemożliwe do zrealizowania. Teraz pojawiła się nowa możliwość.
 
- Ostatnią taką naszą propozycją jest budynek przy ul. Internatowej. Jest to bardzo duży obiekt z działkami przynależnymi, które są własnością gminy Wałbrzych. W naszej ocenie ten obiekt w najwyższym stopniu spełniłby oczekiwania dowództwa WOT i jesteśmy przekonani, że ocenią tę propozycję jako najbardziej atrakcyjną. Takie wizyty odbywały się już kilkakrotnie. Zainteresowanie wzbudził budynek przy ul. Kombatantów, ale został sprzedany przez Urząd Marszałkowski prywatnemu już w tej chwili właścicielowi - mówi rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Wałbrzychu Arkadiusz Grudzień.
 
 
Magistrat po przedstawieniu nowej oferty czeka teraz na decyzję wojskowych. Prawdopodobnie może ona zapaść w przeciągu trzech tygodni.
 
czytaj więcej:
 
plr
foto: TV Wałbrzych
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com

 

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno