Tysiąc mam pisze książkę

Jeśli poradnik napisany przez kilku autorów może być skuteczny, to co dopiero książka, w której swoimi doświadczeniami dzieli się prawie 1000 osób. O projekcie "Mamy piszą książkę" opowiedziała nam jedna z uczestniczek, wałbrzyszanka Monika Fołta.

Na rynku nie brakuje książek dotyczących macierzyństwa, wręcz półki w księgarniach lub bibliotekach uginają się pod ciężarem poradników i licznych opracowań na temat każdego aspektu bycia rodzicem i wychowania dzieci. Pomysłodawcy akcji "Mamy piszą książkę" chcą aby ich wydawnictwo było inne od tych wszytkich poradników, ponieważ jest pisane nie przez jednego a przez prawie 1000 autorów jednocześnie.
 
- Jest to projekt prowadzony przez Basię Falentę, która miała pomysł aby wydać książkę, która opowiada o wszystkim. O ciąży, macierzyństwie, smoczkach, butelkach, wyprawkach, karmieniu piersią, pieluszkach i całej otoczce związanej z macierzyństwem - mówi uczestniczka projektu "Mamy piszą książkę" Monika Fołta.
 
 
W pisanie książki zaangażowało się już prawie 1000 kobiet - matek dzieci w różnym wieku (oraz JEDEN OJCIEC), bardziej lub mniej doświadczonych ale dzięki temu na każdą poruszaną kwestię autorzy mogą zebrać nawet kilkaset różnych opinii. W jaki sposób organizowana jest praca w tak licznym gronie?
 
- Mamy założoną grupę na Facebooku i tam Basia (nasz koordynator) wrzuca listę tematów i may się na nie wypowiadamy. To są nasze doświadczenia. Dodatkowo współpracują z nami "mamy dietetyczki", "mamy ginekolożki", "mamy fizjoterapeutki", które podpowiadają nam ze swojej profesjonalnej strony jak pewne rzeczy powinny wyglądać - tłumaczy Monika Fołta.
 
Zapytaliśmy także jakie doświadczenia wnosi do projektu nasza rozmówczyni?
 
- Mam dwóch synów w wieku 4 i 0,5 roku. Opowiadam o swoich doświadczeniach jak to było z pierwszym i drugim dzieckiem. Choć obaj są z tych samych rodziców to są zupełnie inni więc macierzyństwo przyszło do mnie od nowa. Opowiadam jak to przeżyłam i z czym było mi łatwiej a z czym trudniej - mówi Monika Fołta.
 
Jak zapowiadają pomysłodawcy projektu w książce znajdą się porady zarówno dla kobiet planujących ciążę jak i dla posyłających dziecko po raz pierwszy do szkoły a być może znajdą się też doświadczenia matek nastolatków. Projekt jest nadal otwarty, to znaczy, że do grupy może dołączyć każdy, kto uważa że ma coś ciekawego do powiedzenia na temat rodzicielstwa. Książka ma ukazać się w listopadzie tego roku. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.mamypiszaksiazke.pl
 
plr
foto: pixabay / TV Wałbrzych
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Twój pseudonim:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno