Gdy wrócił nie miał już domu
O dużym szczęściu może mówić mieszkaniec Uciechowa koło Dzierżoniowa, któremu zawalił się dom . Przeżył dzięki temu, że przyszedł po niego sąsiad i zaprosił go do siebie... 
Kiedy dom się zawalił i na miejsce przyjechały służby, było podejrzenie, że ktoś znajduje się pod gruzami. Nikogo nie znaleziono, bo mężczyzna, który zamieszkiwał budynek przebywał z wizytą u swojego sąsiada. 
 
W akcji poszukiwawczej uczestniczyli strażacy z powiatu dzierżoniowskiego. 15 z Państwowej Straży Pożarnej i 9 z Ochotniczej Straży Pożarnej. Pomagało im 6 strażaków z Wałbrzycha i dwie kobiety z grupy poszukiwawczo ratowniczej, na co dzień zajmujące się pracą z psami. 
 
- Doszło do katastrofy budowlanej. Zawalił się niewielki budynek mieszkalny, nikomu nic się nie stało. Mieszkaniec był w tym czasie poza domem(u sąsiada).  Z naszej strony była praca grupy poszukiwawczo ratowniczej. Sprawdziliśmy czy pod gruzami nikogo nie ma przy użyciu kamer wziernikowych, kamer termowizyjnych. - mówi Tomasz Kwiatkowski z wałbrzyskiej straży pożarnej. 
 
Prawdopodobnie przyczyną zawalenia budynku był zły stan techniczny. 
 
red
foto: WTV
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno