Nocą jaśniej na przystankach

Wałbrzych będzie prawdopodobnie pierwszym miastem w Polsce, w którym większość przystanków autobusowych będzie oświetlona nocą.

Transport publiczny w naszym mieście od kilku lat sukcesywnie stara się dogonić standardy europejskie i trzeba przyznać, że niewiele już brakuje. Mamy nowoczesne autobusy, wiele przystanków doczekało się gruntownego remontu, pojawiły się nowe wiaty oraz elektroniczny system informacji pasażerskiej. Kolejnym krokiem władz miasta jest instalacja na prawie każdym przystanku dedykowanego oświetlenia, które nie tylko poprawi estetykę ale też poczucie bezpieczeństwa.
 
- Od pewnego czasu wyposażamy te wiaty w coś, co jest naszym autorskim pomysłem. Zauważyłem, że choć część wiat jest otoczona przez oświetlenie uliczne to nie tworzyła wieczorami przyjaznej przestrzeni, zachęcającej mieszkańców i tworzącej poczucie bezpieczeństwa. Rozpoczęliśmy eksperymenty i w ciągu kilku miesięcy wybraliśmy rozwiązanie, które opiera się na technologii LED-owej i jest niedrogie. Nawet nie robi tego firma, która to produkuje, tylko działamy własnymi siłami. Do tej pory uzbroiliśmy 110 wiat. Dzięki temu nie tylko można sprawniej odczytać rozkład jazdy ale także na przykład w oczekiwaniu na transport przeglądać gazetę - mówi Prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej.
 
Docelowo władze miasta chcą zachęcić mieszkańców do jak najczęstszych przesiadek z samochodu do autobusu. Ma to być recepta nie tylko na problemy z korkami w godzinach szczytu ale też działanie na rzecz ochrony środowiska.
 
plr
foto: użyczone
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
 
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno