Menu

Nocą jaśniej na przystankach

Wałbrzych będzie prawdopodobnie pierwszym miastem w Polsce, w którym większość przystanków autobusowych będzie oświetlona nocą.

Nocą jaśniej na przystankach
Transport publiczny w naszym mieście od kilku lat sukcesywnie stara się dogonić standardy europejskie i trzeba przyznać, że niewiele już brakuje. Mamy nowoczesne autobusy, wiele przystanków doczekało się gruntownego remontu, pojawiły się nowe wiaty oraz elektroniczny system informacji pasażerskiej. Kolejnym krokiem władz miasta jest instalacja na prawie każdym przystanku dedykowanego oświetlenia, które nie tylko poprawi estetykę ale też poczucie bezpieczeństwa.
 
- Od pewnego czasu wyposażamy te wiaty w coś, co jest naszym autorskim pomysłem. Zauważyłem, że choć część wiat jest otoczona przez oświetlenie uliczne to nie tworzyła wieczorami przyjaznej przestrzeni, zachęcającej mieszkańców i tworzącej poczucie bezpieczeństwa. Rozpoczęliśmy eksperymenty i w ciągu kilku miesięcy wybraliśmy rozwiązanie, które opiera się na technologii LED-owej i jest niedrogie. Nawet nie robi tego firma, która to produkuje, tylko działamy własnymi siłami. Do tej pory uzbroiliśmy 110 wiat. Dzięki temu nie tylko można sprawniej odczytać rozkład jazdy ale także na przykład w oczekiwaniu na transport przeglądać gazetę - mówi Prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej.
 
Docelowo władze miasta chcą zachęcić mieszkańców do jak najczęstszych przesiadek z samochodu do autobusu. Ma to być recepta nie tylko na problemy z korkami w godzinach szczytu ale też działanie na rzecz ochrony środowiska.
 
plr
 
 
foto: użyczone
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
 

Komentarze

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

wiaty  |   przystanki  |   komunikacja  |   autobus  |   noc  |   ciemno  |   oświetlenie  |   led  |  

Bilet okresowy kupisz w aplikacji

Płatności smartfonem wracają do komunikacji miejskiej

Autobusem miejskim na Dzikowiec ?

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij