Wierni kontra świdnicki biskup
Mieszkańcy Szalejowa kontra biskup świdnicki, Ignacy Dec - przed Sądem Okręgowym w Świdnicy rozpoczął się proces przeciwko biskupowi. Mieszkańców Szalejowa zbulwersowało to, że biskup odwołał ich proboszcza.
Wszystko zaczęło się od remontu kościoła w Szalejowie Dolnym (powiat kłodzki). Proboszcz parafii, Krzysztof Trybulec złożył zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa przez urzędników Gminy Kłodzko. Zdaniem proboszcza doszło do rażących zaniedbań podczas remontu. 

Po tym jak pismo wpłynęło do prokuratury, ksiądz  został odwołany przez świdnickiego biskupa z funkcji proboszcza. Ksiądz Trybulec odwołał się do Watykanu,  Watykan podtrzymał jednak decyzję biskupa. Zdaniem wiernych biskup oskarżył proboszcza, że ten ma nieślubne dziecko (informacja ta miała znaleźć się w piśmie skierowanym przez biskupa do Stolicy Apostolskiej). Badania DNA (sfinansowane przez wiernych) stwierdziły, że proboszcz ojcem dziecka nie jest a sprawa nabrała rozpędu.  

Sprawa podzieliła też parafian, część uważa, że proboszcz "ma swoje za uszami", część broni kapłana i walczy przed sądem o jego dobre imię. Kilkunastu mieszkańców Szalejowa złożyła pozew z powództwa cywilnego przeciwko biskupowi. Dziś przed świdnickim Sądem Okręgowym odbyła się pierwsza rozprawa. Biskup Ignacy Dec w sądzie się nie pojawił, sprawy też nie komentuje. 

opr. adm
foto: walbrzych24.com


Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
 
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno