Wakacje: Boiska zamknięte w weekendy

Weekendowe popołudnie, ładna pogoda, dzieciaki się nudzą, pograłyby w piłkę ale nowoczesne boisko Orlik przy ul. Limanowskiego jest zamknięte - taką sytuację nakreślili nam mieszkańcy Śródmieścia.

Program budowy nowoczesnych obiektów sportowych dla dzieci i młodzieży realizowany był w całej Polsce w latach 2008-2012. Łącznie powstało około 2600 boisk w 1668 gminach. Rząd wydał na ten cel ponad miliard złotych. Z założenia miały to być obiekty otwarte codziennie aby młodzież mogła bezpiecznie i w nowoczesnych warunkach uprawiać sporty drużynowe. Mieszkańcy Śródmieścia skarżą się jednak, że w ostatnim czasie boiska przy ul. Limanowskiego nie są dostępne w weekendy a my zapytaliśmy w wałbrzyskim magistracie o powód tego stanu rzeczy.
 
 
- Funkcjonowanie Orlików, które są zazwyczaj obiektami na terenach szkolnych jest określone pewnymi obwarowaniami o charakterze regulaminowym. To nie jest i nie powinno być tak, by każdy o dowolnej porze może na ten obiekt wejść, ponieważ zdarzają się akty wandalizmu a nie zawsze te boiska są monitorowane. Przede wszystkim chodzi o względy bezpieczeństwa. W związku z tym na Orlikach pracują opiekunowie - animatorzy, którzy zajmują się grupami, które tam przebywają. W związku z tym, że wyczerpały się godziny, w których mogliśmy prosić animatorów o pracę na tych obiektach, wystąpiła taka sytuacja w ubiegłym tygodniu. Pracujemy nad rozwiązaniem tego problemu bo chcemy aby te obiekty były otwarte i by mieszkańcy z nich korzystali ale w sposób bezpieczny. Mam nadzieję, że uda się ją rozwiązać jak najszybciej. Jeśli nie w tym to w przyszłym tygodniu podpiszemy umowy z animatorami by te obiekty były otwarte także w weekendy - zapewnia rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Wałbrzychu Arkadiusz Grudzień.
 
Gdy udaliśmy się na wskazane przez mieszkańców boisko wisiała już na wejściu kartka informująca, że Orlik od najbliższej soboty będzie otwarty w godzinach od 14:00 do 21:00. Przypominamy, że w dni powszednie boiska były i będą otwarte od godziny 14:00 do 20:00 lub 21:00 i tutaj nic się nie zmienia.
 
 
plr
foto: TV Wałbrzych
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno