Menu

Wakacje: Boiska zamknięte w weekendy

Weekendowe popołudnie, ładna pogoda, dzieciaki się nudzą, pograłyby w piłkę ale nowoczesne boisko Orlik przy ul. Limanowskiego jest zamknięte - taką sytuację nakreślili nam mieszkańcy Śródmieścia.

Wakacje: Boiska zamknięte w weekendy
Program budowy nowoczesnych obiektów sportowych dla dzieci i młodzieży realizowany był w całej Polsce w latach 2008-2012. Łącznie powstało około 2600 boisk w 1668 gminach. Rząd wydał na ten cel ponad miliard złotych. Z założenia miały to być obiekty otwarte codziennie aby młodzież mogła bezpiecznie i w nowoczesnych warunkach uprawiać sporty drużynowe. Mieszkańcy Śródmieścia skarżą się jednak, że w ostatnim czasie boiska przy ul. Limanowskiego nie są dostępne w weekendy a my zapytaliśmy w wałbrzyskim magistracie o powód tego stanu rzeczy.
 
 
- Funkcjonowanie Orlików, które są zazwyczaj obiektami na terenach szkolnych jest określone pewnymi obwarowaniami o charakterze regulaminowym. To nie jest i nie powinno być tak, by każdy o dowolnej porze może na ten obiekt wejść, ponieważ zdarzają się akty wandalizmu a nie zawsze te boiska są monitorowane. Przede wszystkim chodzi o względy bezpieczeństwa. W związku z tym na Orlikach pracują opiekunowie - animatorzy, którzy zajmują się grupami, które tam przebywają. W związku z tym, że wyczerpały się godziny, w których mogliśmy prosić animatorów o pracę na tych obiektach, wystąpiła taka sytuacja w ubiegłym tygodniu. Pracujemy nad rozwiązaniem tego problemu bo chcemy aby te obiekty były otwarte i by mieszkańcy z nich korzystali ale w sposób bezpieczny. Mam nadzieję, że uda się ją rozwiązać jak najszybciej. Jeśli nie w tym to w przyszłym tygodniu podpiszemy umowy z animatorami by te obiekty były otwarte także w weekendy - zapewnia rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Wałbrzychu Arkadiusz Grudzień.
 
Gdy udaliśmy się na wskazane przez mieszkańców boisko wisiała już na wejściu kartka informująca, że Orlik od najbliższej soboty będzie otwarty w godzinach od 14:00 do 21:00. Przypominamy, że w dni powszednie boiska były i będą otwarte od godziny 14:00 do 20:00 lub 21:00 i tutaj nic się nie zmienia.
 
 
 
plr
foto: TV Wałbrzych
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

mmm (12 sierpnia 2018 20:43)
haaa pozamykane boiska w czasie wakacji...co to za patologia w Walbrzychu
bajzel, czyli jak zwykle (11 sierpnia 2018 11:17)
Czynne codziennie od 14.00? A dlaczego nie od 9.00? Niedobrze się robi, wakacje, dzieci maja wolne, a boisko zamknięte. To po kiego grzyba to budowaliscie, jak nie potraficie zorganizować pare groszy dla stróża?
Bohun (11 sierpnia 2018 10:42)
Cytuję użytkownika: Yagi
Cytuję użytkownika: Miki
To prawda. Ale jest druga strona medalu. Ktoś powinien tłumaczyć młodym że powinni szanować takie obiekty.
Tłumaczyć to mogłeś młodzieży z lat 60-70. Te współczesne bachory wlepione w ekrany laptopów, komórek i tabletów można tylko potraktować gumową pałą żeby coś zrozumiały. PS. ktoś wie czy i kiedy naprawią ściankę do tenisa na Podzamczu?
A to wina wyłącznie rodziców, że tak dzieci wychowali... dzieci same się nie wychowają. A jeśli zamiast poświęcić czas dzieciom daje się im smartfony i się cieszy, że ma sie spokój to później nie ma się co dziwić, że młodzież jest taka a nie inna.
Yagi (11 sierpnia 2018 0:59)
Cytuję użytkownika: Miki
To prawda. Ale jest druga strona medalu. Ktoś powinien tłumaczyć młodym że powinni szanować takie obiekty.
Tłumaczyć to mogłeś młodzieży z lat 60-70. Te współczesne bachory wlepione w ekrany laptopów, komórek i tabletów można tylko potraktować gumową pałą żeby coś zrozumiały. PS. ktoś wie czy i kiedy naprawią ściankę do tenisa na Podzamczu?
Pilot (10 sierpnia 2018 19:34)
Ale po co pobiegać za piłką lepiej posiedzieć w bramie i odpalić mięśnie dopalaczami .
11111 (10 sierpnia 2018 19:32)
Wymyślili, że wandale, na Podzamczu otwarte do 22:00 przez cały tydzień. W wyborach wymienić władzę i będzie otwarte.
Z podz (10 sierpnia 2018 13:20)
Nieśmiało dodam - wybudowane za nasz hajs. Tak samo strażnicy opłacani z podatków. Można połączyć powyższe i otworzyć boiska. Tym bardziej na półmetku wakacji! :-)
Miki (10 sierpnia 2018 10:29)
To prawda. Ale jest druga strona medalu. Ktoś powinien tłumaczyć młodym że powinni szanować takie obiekty.

Dodaj komentarz

orlik  |   weekend  |   piłka nożna  |   koszykówka  |   dzieci  |   sport  |  

Po meczu Górnika - konferencja prasowa (VIDEO)

Górnik ''przegonił'' Dziki z Warszawy

Zatrzymać watahę!

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij