Obwodnica zachodnia będzie dofinansowana z UE

Komisja Europejska wyraziła zgodę na przyznanie dotację na budowę obwodnicy zachodniej Wałbrzycha. To prawie 69 milionów euro z uropejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Jak informuje portalsamorzadowy.pl już w kwietniu minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński poinformował, że IQR - unijna agenda oceniająca inwestycje - pozytywnie odniosła się do projektu obwodnicy Wałbrzycha.
 
Minister napisał na Twitterze, że w raporcie IQR eksperci z Brukseli potwierdzili, że obwodnica Wałbrzycha to dobrze przygotowany projekt. "Stąd już tylko krok do zgody Komisji Europejskiej na dofinansowanie z funduszy unijnych" - podkreślił wtedy Kwieciński.
 
Teraz zapadła decyzja o przyznaniu dofinansowania w kwocie 68,8 mln euro co stanowi 85% kosztów kwalifikowanych.
 
- Projekt zwiększy płynność ruchu drogowego i tym samym poprawi bezpieczeństwo na drodze. Umożliwi on szybszy dojazd do centrum Wałbrzycha, co poprawi jakość życia mieszkańców i stworzy nowe możliwości gospodarcze dla całego Dolnego Śląska" - powiedziała w unijna komisarz ds. polityki regionalnej Corina Cretu.
 
Przypominamy, że proces budowy już się rozpoczął, choć na razie jesteśmy jeszcze na etapie poszukiwania wykonawcy. Przetarg został ogłoszony na początku czerwca tego roku. Choć z początku mówiło się o kosztach budowy rzędu 300 milionów złotych, to według informacji przekazanych przez portalsamorzadowy.pl Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju podaje, że szacunkowy koszt to obecnie prawie 400 milionów złotych. 
 
 
plr
foto: archiwum
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno