Gasiła olej wodą - Efekt? Pożar

Gotowała obiad, a prawie spaliła mieszkanie. Mieszkająca przy ul. Reja kobieta próbowała ugasić płonący olej wodą, co spowodowało pożar. Na szczęście nikomu nic się nie stało. 

- Pani próbowała gasić olej, który się zapalił się w naczyniu. W tym przypadku postąpiła nie tak, jak powinno się postąpić czyli próbowała ugasić to wodą, co spowodowało wyrzut tego palącego się oleju. Na szczęście pomogli jej sąsiedzi i okoliczni mieszkańcy. - mówi Tomasz Kwiatkowski z wałbrzyskiej straży pożarnej. 
 
To już drugi raz w tym tygodniu, kiedy strażacy musieli interweniować do palących się garnków. We wtorek 60-latek chciał sobie odgrzać jedzenie, włączył kuchenkę gazową, postawił na niej garnek, a następnie… zasnął.  Dzielnicowi nie pozwolili na rozprzestrzenienie się ognia - weszli do mieszkania, zakręcili gaz pod przypalonym garnkiem i przewietrzyli wszystkie pomieszczenia. Upewnili się też, czy zaskoczonemu lokatorowi nic się nie stało. 60-latek nie potrzebował pomocy medycznej.
 
 Wałbrzyska straż pożarna przypomina o zachowaniu  bezpieczeństwa w podobnych przypadkach. 
 
- Tutaj jest jedna istotna informacja, tego typu pożarów nie gasimy wodą. Przede wszystkim trzeba odłączyć energię, w tym przypadku gaz, albo wyłączyć kuchenkę. Najlepiej przykryć to jakąś pokrywką, zwilżoną płachtą, ręcznikiem, by ograniczyć rozprzestrzenianie się tego ognia. Gaszenie wodą jest najgorszym rozwiązaniem. - mówi Tomasz Kwiatkowski z wałbrzyskiej straży pożarnej.
 
red
foto: pixabay
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com

 

Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno