W muzeum tworzą wielką filiżankę

Konktrukcja z wikliny będzie ozdobą muzealnego ogrodu.

Za nami pierwsze etapy prac związanych z tworzeniem wiklinowego dzieła sięgającego ok. 2 m. Zaczęło się od pomysłu mieszkańców Wałbrzycha oraz podjęcia współpracy Biura Rewitalizacji i Planowania Przestrzennego z Fundacją „Na szlaku” i Muzeum Porcelany w Wałbrzychu.
 
 
Potem zaczęło się projektowanie graficzne pomysłu, przygotowanie materiału czyli sortowanie wikliny i jej gotowanie oraz wykonanie stelaża konstrukcyjnego.
 
Za pomysłodawcami już godziny wyplatania i to jeszcze nie jest koniec prac. Częścią projektu są międzypokoleniowe warsztaty wikliniarskie! START – 29 sierpnia br., w godzinach 14.00 -18.00, przy Muzeum Porcelany w Wałbrzychu.
 
Podczas zajęć: organizatorzy krótko opowiedzą o historii wikliniarstwa i historii Muzeum Porcelany, pokażą jak własnoręcznie wykonać wikliniarskie drobiazgi oraz wspólnie z uczestnikami będą montować pamiątkową filiżankę – symbol mikrograntu Fundacji „Na szlaku” i  100-lecia Muzeum.
 
Z powodów technicznych liczba miejsc na warsztaty wikliniarskie jest ograniczona do 25! Decyduje kolejność zgłoszeń. Udział jest bezpłatny.
 
Zapisy na warsztaty:
Recepcja Muzeum Porcelany – ul. 1 – Maja 9 Wałbrzych
tel.: 74 664 60 30
 
opr. plr
foto: użyczone / Biuro ds. rewitalizacji i planowania przestrzennego UM w Wałbrzychu
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno