13 razy zapłacił cudzą kartą

Znalazł portfel z dokumentami oraz kartami bankomatowymi i zamiast oddać go właścicielowi, kilkanaście razy wykorzystał jedną z kart w różnych sklepach naszego miasta, płacąc nią za zakupy.

25-letni wałbrzyszanin zgubił portfel na początku sierpnia. Zanim zorientował się, że nie ma portfela z dokumentami i kartami płatniczymi, minęło trochę czasu. Osoba, która znalazła portfel wykorzystała w tym czasie 13-krotnie jedną z będących wewnątrz kart, płacąc nią za zakupy w różnych sklepach na terenie miasta. Starty właściciel wyliczył na kwotę blisko 400 złotych.
 
Na podstawie pozyskanych w toku śledztwa informacji funkcjonariusze Komisariatu Policji II w Wałbrzychu ustalili, kto stoi za sprawą przywłaszczenia mienia oraz kradzieży z włamaniem na konto bankowe i zatrzymali 50-letniego mieszkańca naszego miasta.
 
Mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów i złożył obszerne wyjaśnienia. Za przywłaszczenie portfela z dokumentami oraz kartami bankomatowymi, a także wielokrotne użycie jednej z nich, sprawcy grozi teraz kara do 10 lat pozbawienia wolności.
 
plr
foto: archiwum
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno