Wałbrzych Baranowski Tour (zobacz FOTO i WYNIKI)

Około 200 uczestników wzięło w wyścigu Wałbrzych Baranowski Tour. Kolarze wystartowali spod Aqua Zdroju i przejechali trasą Wałbrzych – Pogorzała – Witoszów Górny.

Specjalnie na okoliczność Wałbrzych Baranowski Tour swoje siły połączyły dwie kolarskie sławy: Dariusz Baranowski i Cezary Zamana. Obaj to mistrzowie Polski, obaj mają na swoim koncie starty w największych wyścigach na świecie, w tym w Tour de France. 
 
Wyścig odbył się na dwóch wariantach trasy, zarówno dla profesjonalistów i amatorów. 
 
- To jest mój pierwszy start od chyba 12-letniej przerwy. Mam nadzieję, że uda się ukończyć. Trasa bardzo fajna z 3,5 kilometrowym podjazdem, dość wymagająca. Nie będzie przypadkowych zwycięzców. Miejmy nadzieję, że wszystko rozegra się bezpiecznie z ładną pogodą. - mówi uczestnik wyścigu Jarosław Baranowski.
 
- W Wałbrzychu są ogromne tradycje kolarskie. W latach 80-tych rozpoczynałem przygodę z kolarstwem w Górniku Wałbrzych. Po zakończeniu kariery wspólnie z Cezarym Zamaną i prezydentem Romanem Szełemejem chcieliśmy, aby tradycje kolarskie w Wałbrzychu były kontynuowane. Wpadliśmy na pomysł, aby zrobić wyścig dla amatorów dla każdego. Fajnie, że udało się taki wyścig zrealizować. - mówi kolarz, Dariusz Baranowski. 
 
Zwycięzcą na ½ Pro został Michał Jaskot (01:18:37,35), wyprzedzając Marcina Lipianina (01:20:27,06) oraz Kamila Gromnickiego (1:20:27,11). Wśród pań triumfowała Izabela Sikora (01:26:32,44), która pokonała Klaudię Czabok (01:26:29,15) oraz Magdalenę Chmielewską (01:26:28,20). Na dystansie Pro triumfował Dominik Górak (02:13:29,33). Na drugim miejscu przyjechał Marcin Korzeniowski (02:13:35,00), a na trzecim – Michał Czapla (02:14:18,10).
 
 
red
foto:WTV
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno