Nowa linia 31A: Wałbrzych-Świebodzice-Świdnica - rozkład jazdy
Prawdopodobnie już od 3 września na trasie Wałbrzych-Świdnica będą kursowały autobusy miejskie. Nowa linia 31A ma zostać uruchomiona przez MPK Świdnica. Szczegóły poznamy już niebawem.
 
 
Temat reaktywacji tej linii poruszono rok temu, podczas konferencji w Wałbrzych. Prezydent Wałbrzycha, Roman Szełemej zapowiedział wówczas przeanalizowanie możliwości współpracy w tym zakresie. Efekty prawdopodobnie zobaczymy już niebawem - już od 3 września pięć kursów dziennie ma połączyć Świdnicę, Świebodzice i Wałbrzych. 
 
- Już na ostatniej prostej z załatwianiem formalności. Mamy nadzieję, że wystartujemy 03 września. W Świdnicy zaczynać będziemy na Placu Świętej Małgorzaty a następnie poprzez Zamenhofa w kierunku Świebodzic gdzie zamierzamy zawitać na Osiedle Piastowskie a następnie poprzez ul. Wałbrzyską dotrzemy do Wałbrzycha, gdzie na ulicy Wysockiego zakończymy bieg. Na początek 5 kursów tam i z powrotem - informuje na popularnym portalu społecznościowym prezes MPK Świdnica Tomasz Kurzawa
 
Linia będzie obsługiwana przez niskopodłogowe autobusy co ułatwi podróżowanie osobom niepełnosprawnym, rodzicom z dziećmi czy osobom starszym. Szczegóły poznamy już niebawem. Jeśli linia będzie cieszyła się zainteresowaniem, możliwe że połączeń będzie więcej.
 
Prawdopodobnie tak będzie wyglądał rozkład jazdy linii 31A, godziny mogą ulec zmianie:
 
 
 
red
foto:użyczone
 
 
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com

 

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno