Wznawiają budowę kładki w Zagórzu Śl.

W Zagórzu Śląskim udało się pokonać wszelkie trudności i budowa kładki nad Jeziorem Bystrzyckim będzie kontynuowana.

- Jesteśmy już po badaniach. Próbne kotwy zostały zamontowane około miesiąca temu i sprawdzone przed tygodniem. Testy przebiegły pomyślnie więc przystępujemy do realizacji dalszej inwestycji i montażu kotew zasadniczych - mówi wójt gminy Walim Adam Hausman.
 
Jak zapewnia wójt kładka będzie wyglądać tak jak na prezentowanych wcześniej wizualizacjach. Niestety przez te trudności realizacja inwestycji przesunie się w czasie. Prawdopodbnie kładka zostanie oddana do użytku wraz z centrum turystycznym w maju przyszłego roku.
 
- Wiecha zawiśnie na konstrukcji w poniedziałek lub wtorek w przyszłym tygodniu. Szyba w akwarium została już zamontowana. Wystrój jest już gotowy. Tam również mamy przesunięcie terminu a wynikało to z konieczności przeprojektowania inwestycji z powodu znajdującego się tam górotworu - twierdzi Adam Hausman.
 
 
Jako ciekawostkę możemy podać, że woda w akwarium nie będzie podgrzewana a wręcz chłodzona, po to by zachować oryginalną temperaturę jaka panuje na dnie Jeziora Bystrzyckiego. Akwarium ma odzwierciedlać cały biotop tego zbiornika wodnego.
 
plr
foto: użyczone / Urząd Gminy Walim
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno