Nowy sezon w TLiA

Już wkrótce nowy sezon w Teatrze Lalki i Aktora w Wałbrzychu, a w nim: premiery, wyjazdy, projekty, działania edukacyjne, pokazy impresaryjne oraz przygotowania do IV Festiwalu małych Prapremier 2019.

 
Sezon 2018/ 2019, to przede wszystkim premiery, których zaplanowano aż pięć. Już we wrześniu na Dużej Scenie Kruk Krukowi w reżyserii Przemysława Jaszczaka. W listopadzie Aga Błaszczak przygotuje prapremierowo Bolka II Świdnickiego, spektakl, który będzie wystawiany w Zamku Książ. W lutym 2019 powrót na Dużą Scenę przy Brzechwy by przygotować premierę – Zaskórniaki i inne dziwadła z krainy portfela Grzegorza Kasdepki. Jej realizacji podejmie się Daniel Arbaczewski. Kolejne miesiące, czyli przełom  marca i kwietnia, to praca nad Świat i już Philippe`a Dorina. Reżyserią tekstu zajmie się Bartosz Kurowski. Ostatnią premierę sezonu, zaplanowaną na maj, zrealizuje Marta Streker. 
 
 
Obok spektakli premierowych i prapremierowych przed zespołem TLiA liczne wyjazdy. Najbliższy już we wrześniu na 7. Międzynarodowy Festiwal Sztuki Lalkarskiej w Podgoricy (Czarnogóra) ze spektaklem U/Rodziny Eweliny Ciszewskiej oraz do Austrii, gdzie specjalnie dla tamtejszej Polonii aktorzy zagrają w Polskiej Szkole w Wiedniu Kajtusia Czarodzieja Roksany Miner. Do końca roku 2018 odwiedziny u CK Muza w Lubinie ze spektaklami Ofelia i Ha. Grzegorza Grecasa i Kapelusz pani Wrony Laury Słabińskiej, Teatr Witkacego w Zakopanem ze spektaklem Dzień osiemdziesiąty piąty Agi Błaszczak, 6. Międzynarodowy Festiwal Teatrów Dziecinada we Wrocławiu z Piotrusiem Panem Karoliny Maciejaszek oraz 14. Międzynarodowy Festiwal Katowice Dzieciom, gdzie TLiA w Wałbrzychu zaprezentuje Kajtusia Czarodzieja.
 
Teatr to również edukacja. Do końca 2018 roku zrealizowany zostanie program pn. Bliskie spotkania... ze sztuką teatru w ramach Kultury dostępnej. Zadanie zakłada bezpłatną ośmiokrotną prezentację Piotrusia Pana i dziesięciokrotny pokaz Dnia osiemdzisiątego piątego dla publiczności wałbrzyskiej oraz mieszkańców Walimia, Pieszyc, Nowej Rudy, Strzegomia i Piławy Górnej. Każdy ze spektakli będzie miał bonus w postaci tematycznych warsztatów teatralnych prowadzonych przez aktorów TLiA oraz pospektaklowych rozmów.   
 
opr.TLiA/red
foto:użyczone
 
 
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno