Menu

Folkowa Fiesta w Szybie Witold (FOTO)

Hucznie pożegnano wakacje w Szybie Witold. Organizowany tam dotychczas Rodzinny Finał Wakacji został w tym roku połączony z nową inicjatywą jaką jest Folkowa Fiesta. Gwiazdą wieczoru był Cygański Teatr Muzyczny TERNO, a imprezę zakończył widowiskowy pokaz laserowy.

Folkowa Fiesta w Szybie Witold (FOTO)

Folkowa Fiesta to zwycięski projekt Budżetu Obywatelskiego Aktywny Dolny Śląsk współfinansowany ze środków Samorządu Województwa Dolnośląskiego, który wspólnie napisali i zrealizowali Sylwia Dąbrowska - przewodnicząca Rady Miejskiej, Katarzyna Bernaś - kierownik Centrum Witold oraz Daniel Geming - prezes Stowarzyszenia "Boguszowska Szóstka".

 

Na pierwszą edycję wydarzenia zaproszono świdnicki zespół tańca ludowego "Krąg" oraz Cygański Teatr Muzyczny TERNO. O muzykę zadbał także DJ. Gdy zrobiło się dostatecznie ciemno, zaprezentowano wielokolorowy pokaz laserowy okraszony nastrojową narracją.

 

Jeszcze przed rozpoczęciem samej fiesty było już po co przyjść na teren Witolda. Na miejscu swoje stoiska rozstawił boguszowski Ośrodek Sportu i Rekreacji, który zaprosił do współpracy m.in. Ochotniczą Straż Pożarną z Gorc, Stowarzyszenie Kultury Fizycznej Sudety Petanque i Grupę Strzelecką Enigma. Za odwiedzenie każdego stoiska dzieci otrzymywały pieczątki, które po zebraniu wymieniano na drobne nagrody. Ponadto mogły pomalować sobie twarz, wplatać kolorowe warkocze we włosy, pozjeżdżać na dmuchanej zjeżdżalni i wziąć udział w warsztatach wikliniarskich.

 

W czasie festynu zbierano środki na leczenie Natana Jasińskiego, 10-letniego mieszkańca Boguszowa-Gorc chorego na dystonię. Pieniądze zbierano głównie sprzedając ciasta, ale oferowano także inne usługi.  Lokalny artysta na miejscu sporządzał mini-portrety i karykatury. Łącznie udało się zebrać ponad 3 tys. złotych.

 

Tego dnia otwarto także wystawę obrazów malarza Dietera Lubczyka, ulokowaną na pierwszym piętrze kompleksu.

 

 

 

 

Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
 
pz
foto: pz

Komentarze

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

festyn  |   Boguszów  |   zbiórka  |  

WOŚP zagra w Boguszowie-Gorcach (VIDEO)

Boguszów rozbudowuje monitoring miejski

Powiększyli pierwszy samorządowy żłobek w Boguszowie-Gorcach

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij